Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Když se spojí barokní palác s tělocvičnou – Noc sokoloven v Tyršově domě

advertorial | 11. 6. 2020

Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají naše sokolovny a jaké možnosti pro vás a vaše děti nabízí vstup do Sokola? Zveme sokoly i širokou veřejnost k návštěvě sokoloven po celé České republice. Program v rámci Noci sokoloven 2020 je bohatý a vstupné není žádné.

clanky7/noc-sokoloven.jpg

V roce 1921 Česká obec sokolská koupila v žalostném stavu barokní palác na Újezdě. Ten vlastnila v dobách monarchie armáda a kdysi reprezentační prostory sloužily jako kasárna a sklad zbraní.

Výběrové řízení na přestavbu vyhrál architekt František Krásný, který kolmo k paláci nechal postavit tělocvičnu se spojovacím křídlem tak, aby vznikl jeden velký komplex. Pod tělocvičnou se vybudoval první veřejný krytý bazén v Praze a úplně nahoře budovy prostory k ubytování pro cvičence. 

Navštivte v pátek 12. června Tyršův dům a ve zmiňovaném bazénu si můžete zaplavat, pak se zahřát tancem na malém nádvoří, kde bude hrát Letenský dixieland. Ve večerních hodinách pak vystoupáme na střechu, kde je krásný výhled na Petřín a Pražský hrad.

clanky7/Obrazek1.png

Ve velké tělocvičně budou k dispozici trampolíny a vyzkoušet si můžete i parkourovou zručnost pod vedením zkušeného trenéra. S dětmi se můžete zajít podívat na loutkové divadlo a pak společně při jedné hře zachránit princeznu. A když se vám bude hodně dařit, možná vyhrajete i plavenku.

Více o programu v Tyršově domě ZDE

 

Noc sokoloven 2020 v Tyršově domě

Česká obec sokolská

12.06. 16:00

clanky7/Obrazek2.png

V Praze najdete hned několik sokoloven. Ta nejstarší je už z roku 1863! V rámci Noci sokoloven jsou otevřeny sokolovny Sokola Spořilov a Sokola Břevnov, kde si můžete zajít na aerobik nebo jógu.
 
VIDEO: A takhle vypadala Noc sokoloven v roce 2019:

 


 

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!