Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Když se spojí barokní palác s tělocvičnou – Noc sokoloven v Tyršově domě

advertorial | 11. 6. 2020

Zajímá vás, jaká zákoutí skýtají naše sokolovny a jaké možnosti pro vás a vaše děti nabízí vstup do Sokola? Zveme sokoly i širokou veřejnost k návštěvě sokoloven po celé České republice. Program v rámci Noci sokoloven 2020 je bohatý a vstupné není žádné.

clanky7/noc-sokoloven.jpg

V roce 1921 Česká obec sokolská koupila v žalostném stavu barokní palác na Újezdě. Ten vlastnila v dobách monarchie armáda a kdysi reprezentační prostory sloužily jako kasárna a sklad zbraní.

Výběrové řízení na přestavbu vyhrál architekt František Krásný, který kolmo k paláci nechal postavit tělocvičnu se spojovacím křídlem tak, aby vznikl jeden velký komplex. Pod tělocvičnou se vybudoval první veřejný krytý bazén v Praze a úplně nahoře budovy prostory k ubytování pro cvičence. 

Navštivte v pátek 12. června Tyršův dům a ve zmiňovaném bazénu si můžete zaplavat, pak se zahřát tancem na malém nádvoří, kde bude hrát Letenský dixieland. Ve večerních hodinách pak vystoupáme na střechu, kde je krásný výhled na Petřín a Pražský hrad.

clanky7/Obrazek1.png

Ve velké tělocvičně budou k dispozici trampolíny a vyzkoušet si můžete i parkourovou zručnost pod vedením zkušeného trenéra. S dětmi se můžete zajít podívat na loutkové divadlo a pak společně při jedné hře zachránit princeznu. A když se vám bude hodně dařit, možná vyhrajete i plavenku.

Více o programu v Tyršově domě ZDE

 

Noc sokoloven 2020 v Tyršově domě

Česká obec sokolská

12.06. 16:00

clanky7/Obrazek2.png

V Praze najdete hned několik sokoloven. Ta nejstarší je už z roku 1863! V rámci Noci sokoloven jsou otevřeny sokolovny Sokola Spořilov a Sokola Břevnov, kde si můžete zajít na aerobik nebo jógu.
 
VIDEO: A takhle vypadala Noc sokoloven v roce 2019:

 


 

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!