Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Autokina v Praze (a okolí): Velký přehled, kde se ještě promítá & za kolik

doporučujeme | 27. 5. 2020

Autokino, drive-in biják, promítačka na kolečkách... Říkejte si tomu, jak chcete. Na jaře jich v metropoli zaparkovalo a začalo promítat asi deset. Některá z nich ale brzy skončila, další přeparkovala na jiné místo, některá autokina se změnila v kulturní centrum. Dnes fungují už jenom tři. Takže kam v Praze a blízkém okolí aktuálně můžete zajet do autokina? (Aktualizováno 27. května 2020.)

clanky6/NakladovenadraziZizkov.jpg

Autokino Strahov

KDE: Zátopkova 6, Praha 6
KDY: od 12. května denně do konce září
ZA KOLIK: 350 Kč za auto, 120 Kč za lehátko vstupenky ZDE

V úterý 12. května se slavnostně otevřelo autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov je aktuálně největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Diváci můžou nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21:30 hod. Poslední květnový víkend jsou na programu filmy Tenkrát v Hollywoodu a Parazit, následně V síti a Mars útočí! V letní sezóně by se filmy mohly střídat s jinými kulturními produkcemi.

 

Autokino Strahov

Autokino Strahov nabízí místo pro 120 automobilů a plátno o velikosti 13 x 6 metrů....

clanky6/aks.jpg

Mercedes-Benz Arena

KDE: výstaviště PVA Expo v Praze-Letňanech
KDY: denně od pondělí 11. května
ZA KOLIK: 400 Kč za auto včetně nealko nápojů a popcornu pro dvě osoby, program a vstupenky ZDE

Druhý květnový týden začalo promítat taky autokino na výstavišti v Letňanech, které jako hlavní partner sponzoruje zastoupení značky Mercedes-Benz pro Českou republiku. Pro diváky je připravena LED obrazovka s plochou 144 m2 a asi 100 míst k sezení, tedy samozřejmě k zaparkování. V ceně vstupenky máte i nealko pití a slaný popcorn, abyste si mohli nadrobit do auta.

clanky6/mbenzarena.jpg

Kinoauto Praha

KDE: Radlická 298/105, Praha 5 – "Radlická Parking"
KDY: ČT-NE na konci května, dle programu
ZA KOLIK: 600 Kč za auto plus občerstvení dle eshopu  (ale už mají vyprodáno)

Jedno z prvních autokin, které se původně objevilo u Letiště Václava Havla. Potom přeparkovalo a na konci května bude promítat na Praze 5. Na programu nejsou nejnovější filmy, ale pecky a kultovní snímky uplynulé doby – třeba Klub rváčů, Matrix nebo Pátý element.

clanky6/KinoautoPraha2.jpg

Autokina, která promítala, ale dojela...

Autokino na Nákladovém nádraží Žižkov

KDE: Želivského 2, Praha 3 – Nákladové nádraží Žižkov
KDY: každý den v týdnu do neděle 24. 5., program ZDE
ZA KOLIK: 438 Kč za auto

Z domova si zakoupíte vstupenku. Autem dorazíte na místo, přes zavřené okénko ukážete vstupenku v mobilu. Dostanete přijímač, který zapojíte do rádia. Zaparkujete a můžete si začít užívat film. Při promítání si objednáte občerstvení, které vám donesou přímo do auta. V pátek a o víkendu promítají tři filmy denně. Naposledy v neděli 24. května, potom se autokino zavře a znovu se rozjede s novým konceptem až v polovině června.

clanky6/NakladovenadraziZizkov2.jpg
Foto: Veronika Pješčaková

Autokino Dlabačov

KDE: Bělohorská 24, Praha 6
KDY: promítalo do čtvrtka 28. 5., následně jako klasické kino pod střechou
ZA KOLIK: 350 Kč za 1 auto

„Přišli jsme s myšlenkou maximálně využít volný prostor parkoviště u Orea Hotelu Pyramida, kde bude umístěn projektor. Plátno bude rozprostřeno na samotném hotelu tak, aby měli všichni diváci pohodlný výhled ze svého zaparkovaného auta,“ uvádí Tereza Blažková z Kina Dlabačov. Zajištěno bude také občerstvení pod taktovkou Kavárny Dlabačov a spousta desinfekce. Na programu jsou snímky jako Mamma Mia! nebo Hanebný pancharti.

 

Dlabačov

Multifunkční centrum Dlabačov....

clanky6/dlabacov_autokino.png

Autokino Chodov

KDE: na střeše OC Westfield Chodov (Roztylská 2321/19, Praha 4)
KDY: 12.–14. května, program ZDE
ZA KOLIK: 290/390 Kč za auto (2 osoby nebo 1 rodina)

Minulý týden se promítalo na střeše obchodního centra na Černém Mostě, tento týden autokino zaparkovalo na střeše nákupáku na Chodově. Za základní vjezd zaplatíte 290 nebo 390 korun, za stání v předních řadách coby VIP si můžete připlatit. Filmy se promítají s dabingem. Tento týden například Yesterday, Jak vycvičit draka nebo Spider-Man.

clanky6/chodov.jpg
 

Autokino Horní Počernice

KDE: travnatá plocha u ZŠ Ratibořická
KDY: v úterý 19. 5. 
ZA KOLIK: zdarma

Speciální "americké" autokino připravila taky Městská část Praha Horní Počernice. V úterý 19. května bude promítat českou komedii Vlastníci, podobně jako mnohá další autokina. Vjezd je zdarma, ale kapacita stání samozřejmě není nafukovací... Zda budou Počernice v dalších projekcích pokračovat, zatím není jasné.

 

Autokino Horní Počernice: Vlastníci

Horní Počernice

19.05. 21:15

clanky6/pocernice.jpg

Drive-in kino Praha

KDE: Divoká Šárka 790, Praha 6-Vokovice
KDY: každý den v týdnu i několik představení, program ZDE
ZA KOLIK: 450 Kč (auto se dvěma diváky), 100 Kč za diváka na zadním sedadle, děti do 12 let zdarma

Od středy 6. května mělo začít promítat taky drive-in kino v blízkosti Divoké Šárky u koupaliště Džbán. Ono taky začalo, ale nakonec promítalo jen první večer biják "Tenkrát v Hollywoodu" a následně organizátoři tento venkovní pop-up festival zabalili kvůli vysokým nákladům a malému zájmu lidí. 

clanky6/drivein.jpg

Bontonfilm Autobiják Kotlářka

KDE: souřadnice parkoviště: 50.0684928N, 14.3571294E (mezi zastávkami tram Kotlářka a Poštovka)
KDY: Od 7. 5., nyní již nepromítá 
ZA KOLIK: již nepromítá 

Od čtvrtka 7. května začalo promítat taky autokino na Praze 5, jenže... Organizátoři zvládli jenom ve čtvrtek film Big Lebowski a páteční Hanebný pancharty, pak dupli na brzdu a ohlásili, že končí, jinak by bez řízení sjeli do ekonomického bankrotu. Škoda, ale pro jistotu zde jejich vizitku necháme, pokud by znovu obnovili provoz.

clanky6/autobijak.jpg

Únětický pivovar

Výjimečně se na autokino promění taky parkoviště před Únětickým pivovarem. Ve čtvrtek 7. května budou na plátně "Příběhy obyčejného šílenství". Projekce je zdarma, takže už jsou všechna místa dopředu rozebraná. Sledujte jejich profil, zda nepřidají pokračování. Více⇒ZDE

clanky6/Snimekobrazovky2020-05-05v16.16.36.png

Autokino v Dolních Měcholupech

KDE: Kutnohorská 532, Praha
KDY: dle programu
ZA KOLIK: zdarma

Zřejmě první autokino, které nastartovalo v Dolních Měcholupech, konkrétně na parkovišti před Europarkem Štěrboholy. Promítá firma Artinii, která "spojuje lidi filmem." Na úvodních projekcích nechyběla ani balená cola a popcorn zdarma. Budou pokračovat? "Zatím nevíme, určitě budeme včas informovat. Zatím nemáme sponzora a vstupenky by byly asi příliš drahé," uvedla zastupitelka Jana Doláková.

clanky6/autokinoDolniMecholupy.jpg

přehled článků

Pokud nemáte zavirovaný počítač nebo mobil, servírujeme vám extra menu, co na těch internetech v nouzovém stavu sledovat. Není to kompletní TV program všeho, co vysílají online, ale především výběr toho, co nás v redakci baví a co se nám líbilo.

Co dělat doma s dětmi, aby se neukousaly nudou a zároveň abyste je vy nemuseli zakousnout? Máme pro vás tipy na pohádky (filmové i audio), online vzdělávací videa, ale i doporučení, kde si můžete půjčit pokročilé sady LEGO...

Autokino, drive-in biják, promítačka na kolečkách... Říkejte si tomu, jak chcete. Kde všude v metropoli a blízkém okolí už se autokina rozjela a jaké snímky budou promítat v nejbližších dnech?