Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nejlepší párty února, na kterých vaše maličkost nesmí chybět!

zábava | 29. 1. 2013

[marus.jpg]Únor bude z hlediska nočních tahů hodně boží měsíc, to je jasný už teď. Všichni se probereme z finančního komatu, do kterýho jsme jako každej rok kvůli Vánocům upadli, a konečně budeme moct zase utrácet za pravý hodnoty, jako jsou drinky, koncerty a kalby vůbec. Studenti budou zas pár týdnů slavit konec zkouškovýho, ať už letos dopadne jakkoli. V tipech vás tentokrát čekají tři našláplý koncerty, jedna párty zcela Nového formátu a netradičně i trocha kinematografie.


Vybrala: Mariana Kopecká

1.2. Bones Brigade: An Autobiography (Bio Oko)
Pro skejťáky a skejťačky je návštěva týhle premiéry, pořádaný Vansem a Ambassadors distribution, téměř povinností, ačkoli hodně z nich se na ní nedostane, protože je už úplně vyprodáno. Dokument o osmdesátkách, partě kolem Tonyho Hawka a tedy době, kdy se skateboarding stal skateboardingem, sklízí zatím v zahraničí nevídaný úspěchy. Podle organizátorů na vás pak v Oku kromě filmu čekají i další překvapení, a to už radši ani nezmiňuju, jak velký afterpárty se v kavárně tohodle biografu často až do rána táhnou. Takže když ne na film, dorazte alespoň zapařit!

6.2. Apollo 2012 – Cena české hudební kritiky (SaSaZu)
Od tý doby, co dozpíval Českej slavík a Anděly vyhrává Lucka Bílá s Tomášem Klusem, panuje na poli českejch hudebních cen poměrně bezútěšná situace. Výjimku tvoří snad jen Vinyla a spolu s ní ceny Apollo, který se našim interpretům letos rozdají už podruhý. Slavnostní předání proběhne v SaSaZu a vystoupí na něm všech sedm nominovaných: Boris Carloff, Lenka Dusilová, Umakart, Zrní a další. Největší pecka je každopádně to, že večer bude moderovat James Cole. Myslim, že se určitě máme na co těšit. Mimochodem, aspoň pro mě je letošní vítěz jasnej:

 

9.2. Veřejný dům: Bizar Kabaret Festival (MeetFactory)
Že se MeetFactory dlouhodobě věnuje současnýmu umění, divadlu a stejně tak aktuální hudbě, kterou jinde těžko uslyšíte, není žádná novinka. Teď se ale MF na akci Veřejný dům bude snažit propojit to všechno, a taky vás všechny, dohromady. Na tomhle uměleckým večírku se objeví třeba rezident Vladimír 518, lidi z projektu Lunchmeat anebo parta Prague Burlesque. Dále nebude chybět jako vždy skvělá hudba, umělecký workshopy a performance, přednášky, battly ve videomappingu, swingová tančírna a ještě o dost víc. Vstup zdarma, masky vítány.

22.2. CIRCUS @ DJ FRESH (SaSaZu)
Jestli máte rádi popíkovej drum'n'bass, týpek jménem DJ Fresh patří s největší pravděpodobností mezi vaše oblíbence. Loni nás všechny zklamal, když odřekl účast na Let It Rollu, tentokrát už to snad ale napraví.  Mezi jinejma zazní pecky jako Gold Dust, Louder nebo Hot right Now. Víc už asi netřeba dodávat.

26.2. Two Door Cinema Club (Lucerna Music Bar)
Koncert týhle indie party z Irska jste si mohli užít loni na Rock For People, kde kluci většinu z nás svým nadupaným vystoupením totálně odrovnali. Momentálně kapela boduje s hitem What You Know (jestli jste ho neslyšeli, jako byste nebyli) a to zejména na Express Radiu, kde nám ho tlačí to hlavy snad každou druhou hodinu. To je ale dobře, protože Two Doors Cinema Club jsou dobrý a jestli chcete bejt dobrý taky, musíte je poslouchat.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!