Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
Buďte ohleduplní & info o akcích v Praze

Pozvánky zde na webu můžou být neaktuální, snažíme se je upravit. Než vyrazíte na akci, ověřte si aktuální informace u pořadatele. A respektujte prosím všechna hygienická opatření.

přehled článků

Co sledovat online: Filmy, výstavy, muzea & 5 tipů šéfredaktora

doporučujeme | 20. 4. 2020

Pokud nemáte zavirovaný počítač nebo mobil, servírujeme vám extra menu, co na těch internetech v nouzovém stavu sledovat. Není to kompletní TV program všeho, co vysílají online, ale především výběr toho, co nás v redakci baví a co se nám líbilo. Další tipy na každý den najdete průběžně na hlavní stránce našeho webu.

clanky6/alex-litvin-MAYsdoYpGuk-unsplash.jpg

Bijáky na doma

Pokud teď dny a týdny trávíte doma, o filmové novinky přijít nemusíte, i když kina hlásí CLOSED. Na portálu DAFilms.cz  si můžete legálně a většinou za 59 korun pustit většinu filmů nominovaných letos na Českého lva.

Nebo mrkněte na YouTube kanál Národního filmového archivu, kde jsou zdarma k přehrání snímky české filmové klasiky jako Petrolejové lampy, Konkurs nebo Kdo chce zabít Jessie?

Online filmy

Za 150 Kč měsíčně si můžete předplatit taky online půjčovnu ⇒Aerovod.   Nebo si můžete koupit jednotlivé filmy. Ve filmotéce najdete vše od pohádek pro děti, přes horory až po umělecké dokumenty.

V nabídce najdete také české Vlastníky i oscarového Parazita. Pokud si nemůžete vybrat, zkuste předpřipravené ⇒kolekce filmů (třeba filmy ženských režisérek nebo výběr bijáků dle Mardoši z Tata Bojs).
P.S. V karanténě nedoporučujeme sledovat film Osvícení.

clanky6/Snimekobrazovky2020-04-17v13.21.40.png
Co nejčastěji promítá virtuální "kino" Aerovod

Česká klasika zdarma

 

Musíme si pomáhat - @online

Bioscop

10.04. - 09.05.


 

Samotáři @online

Bioscop

24.03. - 23.04.


 

Grandhotel - @online

Bioscop

01.04. - 01.05.


 

Fotograf - @online

Bioscop

03.04. - 02.05.


 

Kolja @online

Bioscop

06.04. - 05.05.

Muzea & galerie & další

Do největší zahrady: Tulipány, kam se podíváš. V neděli si můžete udělat svačinu a vydat se na virtuální procházku do rozkvetlé Keukenhofské zahrady v Nizozemí. Více➠ZDE
 
Do celého světa: Díky projektu Google Street View si můžete prohlédnout virtuálně galerie a muzea od Indie až po Mexico City. Více➠ZDE
 
DOX online: Pokud jste neměli možnost spatřit osobně v DOXu mimořádnou výstavu Petra Síse "O létání a jiných snech", dejte si ji alespoň v komentované prohlídce na YouTube. Doporučujeme! Více➠ZDE


Rudolfinum online: Sérii příspěvků s fotografiemi děl z výstavy Michaëla Borremanse "The Duck" i videorozhovory s umělcem nabízí online cestou i Galerie Rudolfinum. Více➠ZDE

Národní muzeum: Výstavu o sametové revoluci a výstavu "Labyrint informací a ráj tisku" zpřístupnilo Národní muzeum. Online prohlídka expozic s doprovodným komentářem vám zabere asi 20 minut.


 

Labyrint informací a ráj tisku - @online

Národní muzeum

23.03. - 30.04.


 

Znovu svobodně - @online

Národní muzeum

09.04. - 31.05.


 

Na Sibiř z domova - @online

Národní muzeum

09.04. - 31.05.55 nejzajímavějších minut o středověkém umění, jaké jste kdy zažili

Virtuální výstava: Online komentovaná prohlídka výstavy v Národním muzeu. Nalijte si dobrého vína a sedněte si na sedm minut k počítači a výstava je vaše! Více➠ZDE

Pět online tipů od šéfred@ktora

1. V archivu České televize iVysílání jsou mraky zábavného obsahu. Mě hodně bavil nový horolezecký cestopis Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou.

2. Petr Mára je technologický expert (velký fanoušek Applu), geek a taky YouTuber. Pokud vás zajímají témata, jako je bitcoin, biohacking nebo design, doporučuju rozhovory se zajímavými lidmi.

3. Zábavou proti trudomyslnosti! Pokud jste neviděli naživo na divadelních prknech, dejte si alespoň audio záznam představení kočovného divadla Ad Hoc. V archivu Českého rozhlasu je jejich kabaret S úsměvem nepilota i komediální operní drama Il Congelatore (Zmrazovač).

4. Když nemůžete ven, udělejte si alespoň virtuální procházku. Spolu s architektem Adamem Gebrianem si můžete prohlédnout spoustu unikátních a překvapivých staveb nejen v metropoli.

5. Spolu, ale doma. Na YouTube je pod hashtagem #TogetherAtHome k dispozici už celá řada živáků (nebo spíš akustických koncertů) z obýváků zpěváků a zpěvaček – Chris Martin z Coldplay, John Legend, One Republic a další.

přehled článků

Teď je ta nejvhodnější doba naordinovat si domácí lockdown s komínkem knih, které jste si už dlouho chtěli přečíst... Mrkněte na našich osm knižních tipů.

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nezapomeňte, že aktuálně je možné ven pouze ve dvou (pokud nejste rodina). Nechte se inspirovat podzimními místy v metropoli a okolí, které máme rádi v redakci CityBee.cz.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!