Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nouzový víkend #2: Nové filmy, e-knihy, online koncerty a jídlo do obýváku

doporučujeme | 19. 3. 2020

Máme pro vás návod na druhý víkend online, jak nepropadnout panice ani ponorce. Pokud opravdu nevydržíte nečinně sedět a nepatříte mezi rizikovou skupinu (a dokážete si svépomocí opatřit roušku), můžete se zapojit do některých dobrovolnických aktivit v boji proti koronaviru. Manuálně zruční mohou šít roušky #damerousky a sportovní nadšenci mohou rozvážet nákupy nebo ušité roušky třeba na kole. Díky všem :-)

[clanky5/jaro-ok.jpg]

Vypněte zprávy, nasaďte roušku a vyrazte na chvíli do parku. Všimli jste si, že už kvetou první stromy? A v pátek 20. března ve 4:49 hod. ráno začne jaro!

Základní a ověřené informace

Abyste se vyhnuli hoaxům a zamezili šíření mylných informací a rad ohledně koronaviru, sledujte pouze informace z ověřených zdrojů, které najdete například na stránkách ⇒ Ministerstva zdravotnictví.


Nosit roušky, mýt si ruce a snažit se omezovat zbytečný kontakt s lidmi. To jsou účinné zbraně proti koronaviru.

Online filmy

Za 150 Kč měsíčně si můžete předplatit online půjčovnu na ⇒Aerovodu.  Nebo si můžete koupit jednotlivé filmy. Ve filmotéce najdete vše od pohádek pro děti, přes horory až po umělecké dokumenty.
Nově v nabídce najdete také české Vlastníky i oscarového Parazita. Pokud si nemůžete vybrat, zkuste předpřipravené ⇒kolekce filmů  (třeba filmy ženských režisérek nebo výběr bijáků dle Mardoši z Tata Bojs).
P.S. V karanténě nedoporučujeme sledovat film Osvícení.


Přijmout pracovní nabídku místa správce v odlehlém horském hotelu nebyl zas tak dobrý nápad. Jack Nicholson ve filmu Osvícení pobyt v karanténě vyřešil po svém...

Online koncerty

V pátek nářez: Konec prvního týdne v karanténě si můžete pořádně zaskákat za tónů thrashmetalovo-rock 'n' rollové kapely Hentai Corporation. Pokud se vám online zážitek bude líbit, můžete umělce odměnit příspěvkem do virtuálního klobouku. Více➠ZDE

V sobotu Mňága: V sobotu si pro vás přichystala další online přenos ze zkušebny i kapela Mňága a Žďorp. Vedle písní by se měly křtít i dva nové klipy. Více➠ZDE

Online opera: RockOpera Praha na svém YouTube kanálu v sobotu zpřístupní nedávno vydaný záznam symfonicko-rockového Barda Thödol, o který je u fanoušků velký zájem. Více➠ZDE


Až do neděle se můžete připojit k česko-slovenskému online básnickému festivalu. V pátek večer například bude své básně v karanténě číst Jonáš Zbořil.

Online četba

Kdo si čte, nezlobí. Knihovny jsou sice zavřené, ale třeba Městská knihovna v Praze nabízí až ⇒1700 e-knih, které jsou volně přístupné. Najdete mezi nimi povinnou školní četbu, detektivky i moderní romány.


Pokud máte u postele hromádku knih a stále jste na jejich čtení neměli čas, tak hurá. Pokud zásoby čtení nemáte, je tu ještě e-knihovna Městské knihovny v Praze. Číst online můžete třeba Spalovače mrtvol, Urbanovy gotické detektivky a spoustu dalších e-knih.

Online jídlo

Parta ze Storyous dává dohromady ⇒mapu podniků, které stále vaří. Objednejte si u nich jídlo nebo pití s sebou a pomozte jim přežít, ať to máme kde oslavit, až karanténa skončí. Níže najdete naše čtyři redakční tipy na podniky, kde taky jedou take-away a kde nám chutná.


Přehled podniků, kde vám dají jídlo s sebou. #kdesenajim #zachrangastro

4 podniky, kde si objednat jídlo

 

Zmrzlinárna Braník

Poctivá řemeslná zmrzlina + něco dobrého na snídani či na svačinu + káva, čaj,...


 

Manifesto Florenc

Manifesto Market Florenc je gastronomický a kulturní market, který se nachází v...


 

OSSEGG Praha

Nový pivovar a restaurace u Míráku....


 

Bufet

Pořádná nálož masa, hořčičná majonéza, kyselá okurka, cibule a sýr Svaté Barbory. Po...

Dovětek

Další tipy na online koncerty, filmy, operu, čtení knih, ale i cvičení jógy, talkshow nebo záznamy divadelních představení na víkend i následující pracovní dny se snažíme průběžně doplňovat na ⇒home page CityBee.cz.

Pevné zdraví a hodně sil!

CityBee.cz

víkend

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!