Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Ochutnali jsme: Přes den bistro, večer koktejlový bar (nejen) pro milovníky chininu

doporučujeme | 30. 6. 2020

Objevovat svět můžete i přes současný stav ‘železné korona-opony’, a sice ústy. Exotika na vás čeká v nedávno otevřeném podniku BOWL & TONIC na Vinohradech kousek od Žižkovské televizní věže. Vybírat můžete z několika desítek koktejlů rafinované chuti a k nim zakousnout působivě naservírované dekonstruované sushi

Text: Jakub Ročňák, březen 2020

clanky5/poke-3.jpg

Podnik BOWL & TONIC ležící na rozhraní Žižkova a Vinohrad ztělesňuje netradiční spojení exotických jídel i míchaných nápojů opírajících se (až na výjimky) o nerozlučné přátelství mezi ginem a tonikem.

Zatímco místní kuchyně čerpá z džungle exotických chutí z celého světa, v níž mají ale své pevné místo lehké pochoutky poke s kořeny na Havaji, na baru můžete ochutnat na 20 rafinovaných koktejlů z pestré nabídky ginů (ale i vodky, Aperolu či portského). Ty harmonicky doplňuje vždy konkrétní druh toniku. 

Poke (bowl) je tak trochu „dekonstruované sushi“. Tvoří ho obvykle směs zeleniny, syrového rybího masa, bylinek, ovoce a rýže či jiné přílohy, to celé v misce. A v BOWL & TONIC ho umí připravit slušně. Pokud je pro vás poke zatím neznámou, zaskočte ho sem ochutnat.

clanky5/poke-2.jpg

Přes obědy tu v pracovní dny nabízejí menu s dvěma položkami za zvýhodněné ceny (cca o 100 Kč levněji než na večerním menu). Stačí překonat fyzickou a pro leckoho (včetně autora těchto řádků) i jistou psychologickou bariéru schodiště, které vás zavede z ulice do prostor pod její úrovní.

Čeká vás ale vcelku příjemný vnitřní prostor asi pro 35 lidí s množstvím zeleně, plus další místa k sezení na kryté zahrádce ve vnitrobloku.

Ochutnali jsme: 
Poke bowl na obědovém menu: losos s kokosem a ananasovou marinádou + cuketové nudle za 155 Kč
Polévka Tom Kha s houbami a kuřecím masem za 55 Kč

 

Bowl & Tonic

Unikátní kombinace originální, čerstvé a zdravé kuchyně inspirované celým světem a...clanky5/poke-1(1).jpg

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!