Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

"Mojí Praze chybí moderní koncertní sál," říká herec a skladatel Pavel Trojan

poznání | 4. 1. 2013

​Sympaťáka Pavla Trojana si dobře zapamatujte, ještě o něm zajisté uslyšíte! Jako herce jste ho mohli vidět například v Pojišťovně štěstí či Dobré čtvrti. Jeho láskou je však hudba, ke které ho přivedl otec (hudební skladatel) a díky které se studijně vypravil i do centra evropské kultury - do Londýna. "Abych se přiučil, jak se dělá hudba ve velkém světě," říká Pavel. Studuje skladbu a dirigování, pracuje pro festival Pražské jaro a nyní se také těší na premiéru nového muzikálu Sedmero havranů podle pohádky Boženy Němcové, která proběhne 10. a 11. ledna v Divadle Semafor a ke které složil hudbu.
 

trojan.jpg
 

Kam se v Praze chodíte dobře najíst?
Do restaurace Lehká hlava, kde mají skvělé jídlo a sympatickou atmosféru.

Kam chodíte v Praze tančit, pít a snít?
Snít chodím do koncertních síní na symfonické koncerty. Mám rád Rudolfinum pro svou akustiku, výborný orchestr se světovým šéfdirigentem a Obecní dům pro nevídanou architekturu.

Kde se v Praze procházíte?
Mám rád procházky večerní Malou Stranou.

troan%202.jpgKde to v Praze nemusíte?
Je mi líto, jak je okolí Muzea zatíženo dopravou. Představuji si, jak nádherný bulvár by se táhl od I. P. Pavlova k Vyšehradu.

Ve kterém městě byste chtěl žít, když ne v Praze?
Londýn.

Praze chybí… 
Moderní koncertní sál. Více než sto let se v Praze žádný nepostavil! A muzikálová scéna, která hraje muzikály, kde hudba je to hlavní. Nikoliv pozlátko kolem.

Nejhezčí výhled na Prahu je…
Od Rudolfina, na jaře, večer po koncertu. Nádherně vynikne nasvícená scenérie Pražského hradu.

Kam vezmete jako první návštěvu z Austrálie?
Na procházku po vltavském nábřeží.

Jaké tři vlastnosti má Vaše Praha?
Tvořivá. Odvážná navazovat na tradici, nikoliv se k ní jen obracet. Živá, nikoliv kamenná.

trojan%204.jpg

Mohlo by tě ještě zajímat:
"Moje Praha má tajemství," říká herečka Aňa Geislerová
"Mojí Praze chybí život kolem řeky," uvádí stříbrný olympionik Hradilek
"Mojí Praze chybí relaxační zóny," říká Sajler. "A slušní politici," dodává Slanina
"Naší Praze chybí moře a brněnský klid," říkají herci z Divadla ABC

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!