Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Na Výstaviště míří záchranáři z celé republiky, přijďte také!

advertorial | 9. 9. 2019

Pátek 13. září a sobota 14. září budou na Výstavišti Praha v Holešovicích patřit jednotkám Integrovaného záchranného sboru. Již popáté Výstaviště ožije dynamickými ukázkami jednotlivých složek a návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout techniku a být svědky záchranných akcí. Vstup je zdarma.

clanky6/DnyIZS1.jpg

 

Dny IZS

Výstaviště Praha

13.09. - 14.09.

"Dny IZS jsou jednou v nejoblíbenějších akcí, které jako Výstaviště pořádáme. Program jsme sestavili tak, aby si našli to své všichni bez rozdílu věku. Ať už se zajímají spíše o ukázky techniky a zásahů jednotlivých složek, nebo se chtějí přiučit první pomoci, sebeobraně nebo třeba požární prevenci. Právě pro velký zájem veřejnosti jsme se letos rozhodli prodloužit akci na dva dny," přibližuje Den IZS Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha.

Unikátní zážitky i nové informace

Páteční den odstartuje již dopoledne programem pro studenty středních škol „Nehodou to začíná,“ kteří se stanou svědky simulované dopravní nehody a následné akce IZS. Během zásahu studenti uvidí nejen činnost záchranářů, ale zároveň uslyší jejich komunikaci. Cílem projektu je, aby studenti byli připraveni pomoci, pokud se stanou svědky jakékoliv nehody a neobávali se komunikace s dispečinkem.

clanky6/DnyIZS2.jpg

Venkovní plocha za Křižíkovými pavilony se v sobotu 14. září 2019 od 12:00 do 19:00 hodin zaplní 100 kusy techniky policie, záchranné služby, hasičů, armády a dalších složek, které si návštěvníci budou mít možnost zblízka prohlédnout.
Návštěvníci si kromě ukázky techniky IZS budou moci zažít také několik velmi dynamických ukázek zásahů, např. Dopravní podnik hl. m. Prahy chystá simulované přepadení autobusu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i požární sport, např. běh s hadicí.

Pro malé návštěvníky bude již tradičně připravený Pas malého záchranáře, se kterým se po splnění úkolů na vybraných stanovištích budou moci zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. Chybět nebudou ani kurzy první pomoci.

clanky6/DnyIZS3.jpg

Děti ze ZŠ proškolí profesionálové

Samotné páteční a sobotní akci pro širokou veřejnost bude předcházet již od pondělí 9. září program pro školy Týden hrdinů. Školení dětí ze základních škol se letos poprvé rozšířil i o žáky druhého stupně. Profesionálové z řad zdravotníků, policie a hasičů se zaměří kromě první pomoci či chování v kritických situacích také na témata jako jsou kyberšikana a návykové látky.

Detailní program naleznete na webové stránce Výstaviště Praha.  

přehled článků

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...