Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

HAKA PIES: Už jste ochutnali novozélandské koláče s kachnou a se zelím?

doporučujeme | 25. 4. 2019

Už od začátku letošního roku můžete ochutnat HAKA PIES – plněné masové a zeleninové koláče z listového těsta. Pokud i vy patříte k těm, které smetla vlna neodolatelné chuti těchto novozélandských pájů, pak tušíte, že jsme se majitele bistra HAKA PIES Lawrence Allena prostě museli zeptat, co dalšího plánují a jestli si na tuto dobrotu budeme moci zajít i jinam než jen na Flóru.

clanky5/haka2.jpg

Haka páje jsou masové a zeleninové koláče pocházející z věhlasné pekárny Hataitai ve Wellingtonu na Novém Zélandu.

Lawrenci, pocházíte z Nového Zélandu. Co vás zaválo do Česka?

Poprvé jsem přijel do Česka v roce 2005 jako asistent trenéra mužského softbalového týmu. Natrvalo jsem se sem nastěhoval až v roce 2012, kdy se tu narodil můj syn. Pak jsme prodávali koláče HAKA PIES na festivalech v Německu téměř rok, ale naším cílem bylo usadit se v Praze a odsud postupně expandovat do celé republiky.

Proč zrovna bistro s novozélandskými koláči?

Zjistil jsem, že v Praze zeje mezera na trhu s výrobou pájů. Také jsem zaznamenal, že zde prakticky neexistuje žádné typicky české takeaway jídlo. Zkrátka jídlo české kuchyně, které by se dalo vzít s sebou a sníst cestou.

 

Haka Pies

Novozélandské masové a zeleninové koláče Haka Pies...

Nové bistro na Flóře jste nerozjížděl sám, že?

Podnik HAKA PIES jsme založili spolu se dvěma dalšími partnery, Ondrou Žufanem a Matoušem Humlem. Ondra byl tři roky můj zaměstnanec. Společně jsme trávili na street food festivalech v Německu a v Rakousku 42 víkendů v roce. Ondra je člověk, díky kterému může podnik růst, proto jsem mu nabídl partnerství jako odměnu za jeho služby.

clanky5/haka3.jpg

Lawrence Allen a Ondřej Žufan


Matouš je kamarád mojí přítelkyně, ale hlavně byl také několik let šéfkuchařem v exkluzivním resortu na Srí Lance. Takže jsem nabídl partnerský podíl i jemu s cílem využít jeho kuchařské zkušenosti v českém kontextu. Matouš vyrábí náplně, Ondra a já zase páje. Společně se nám daří propojit tradiční novozélandský pokrm s českou kuchyní.

Která příchuť HAKA PIES je u zákazníků nejoblíbenější?

Steak a sýr je na prvních příčkách. Hned za ním následuje kachna se zelím, potom ragú a sýr. Kari kuře jde také dobře na odbyt.

Co se vám zatím osvědčilo lépe, přímý prodej v bistru nebo objednávky přes eshop?

Řekl bych tak půl na půl. Hodně lidí přijde do bistra osobně, aby se porozhlédli a udělali představu o našich produktech. Poslední dobou se však prudce zvýšil i počet online objednávek.

clanky5/haka1.jpg

První páj-shop v Praze​ najdete na Flóře

Co plánujete na letošní rok?

Plánujeme zavést "Páj týdne", jehož náplň by se každý týden obměňovala. Tato idea nám dává prostor pro vymýšlení a zkoušení nových druhů náplní. Takže budeme postupně rozšiřovat nabídku o páje s novými příchutěmi. Naším cílem pro rok 2019 je otevření dalších 3-4 poboček v Praze. Poté bychom chtěli naši značku rozšířit po celé republice.

Všechny začátky jsou složité, ale jsme tady, abychom je překonali, i když to třeba bude chvíli trvat. Jsme na to připravení. Češi jsou úžasní a my se těšíme na jejich seznamování s naším produktem.

clanky5/haka4.jpg

Vybírat můžete z novozélandských příchutí jako je ragú a sýr nebo z české řady pájů, kde si pochutnáte třeba na guláši či kachně se zelím.

přehled článků

Darujte univerzální voucher, ať si každý může vybrat svůj oblíbený příběh! Bude to úniková hra na motivy Star Wars, Titanicu, Saw, Freddy Krueger, nebo Márnice?

Na víno si můžete zajít do Autentisty, na jedno skočit na Národní, luxusní večeři si dopřejete v Dejvické 34 a pro vegany otevřel Benny Cristo Kabelovnu. V nové galerii nakrmíte uměním duši a medúzy v OC Arkády raději nekrmte ničím.

Vybrali jsme pro vás 11 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...