Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

7 závodů léta, na které nemusíte jenom koukat

sport | 7. 7. 2012

Jít se jen tak proběhnout do Stromovky, kolem Vltavy nebo na Ladronku - to už dneska dělá kde kdo. Časem vás sólové běhání a překonávání vlastních rekordů může začít nudit a to je nejvyšší čas zúčastnit se nějakého závodu. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější běžecké závody pro veřejnost tohoto léta, mezi kterými si každý můžete najít ten akorát pro sebe. 

Dvě kola při zdi  (10. července)

DSC_0230.jpg

Zkušenější běžci se můžou vydat na osmikilometrový okruh podél zdí obory Hvězda. Pro ženy je závod zkrácen na polovinu a menší okruhy jsou připraveny i pro děti. Registrujte se on-line, ušetříte tak půlku startovného. A po závodě bude tombola!
 
 
Zátopkův zlatý týden (20., 24. a 27. července)

zatopek.jpg

Tak tohle už je opravdový challenge, 60 let po Zátopkově olympijském triumfu si můžete jeho úspěch z Helsinek připomenout třemi závody. Desetikilometrový odstartuje 20. července v 17:45 hodin, závod na pět kilometrů 24. července v 17:50 hodin. Zlatý hřeb - maraton začíná 27. července v 15:30 hodin, v tento den také startují olympijské hry v Londýně.

Běh na dvě míle   (4. srpna)

2mile_Praha_img.jpg

Změřte si svou rychlost na trati ve Stromovce dlouhé 3,2 kilometru. Není to zas tak moc, a tak se na trať můžou bez obav vydat i ti, kteří se děsí otlačených chodidel a krvácejících bradavek. Registrace začíná v 8:20, samotný běh pak krátce po deváté. V cíli na každého běžce čeká teplý lívanec se skořicí, a to je velmi lákavé! Zúčastnit se můžete i jako úplný začátečník, jen si nezapomeňte před startem přečíst Desatero lívancového běžce.


Běh modřanskou roklí   (28. srpna)

Čtyřkilometrová trať vede údolím Modřanského potoka, kterési kromě běžců oblíbili hlavně sebevrazi a bezdomovci. Za poplatek 20 korun se můžete od 17:00 registrovat, od 18:00 se pak intervalově vybíháte na dráhu.

 
Run Up (31. srpna)

program.jpg

Prý nejneuvěřitelnější závod sezony - běh do schodů - se koná v pankráckém mrakodrapu City Empiria (bývalý Motokov). Nemáte-li chuť si vyběhnout druhou nejvyšší budovu Česka, stavte se alespoň na doprovodný program a vemte sem vyblbnout i svoje děti. Registrace začíná ve 13:00.


Hanka_kritik%281%29%281%29.jpg

TIP KRITIČKY SPORTU:
Jestli jste se rozhodli, že budete běhat, tak dřív než boty si sežeňte nějakou běhací partičku nebo kamaráda. Běhání ve skupině je pro začátečníka mnohem radostnější, motivující a svobodnější, než urputné dusání povinnou půlhodinu či hodinu pouze sám. Běh je totiž kolektivní sport!!  Na webu www.behej.com si určitě každý k sobě někoho najde. Jaké boty, co na sebe a co do sebe, toto nekonečné téma, pak můžete probírat při společných výbězích.


přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!