Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Máte rádi planetu? Tak si vezměte na oběd s sebou krabičku

doporučujeme | 11. 2. 2019

Už si do kavárny nosíte vlastní hrnek na kafe a učíte se limonády pít zase bez brčka? Super! Teď je na čase odbourat další zlozvyk, který produkuje násobně víc plastu než jedno víčko od kelímku cappuccina – jednorázové plastové obaly na obědy. Zapojte se do akce NOSÍM SI SVOJE!

Text: Lukáš Rozmajzl

clanky5/Logo_BIO_Karlin_V03.jpg

S každým take away jídlem si totiž s sebou berete i pořádný kus plastového boxu. A přitom existuje alternativní cesta, kterou zvládne každý. Váží totiž asi 400 gramů a jmenuje se vlastní krabička na oběd.

Pokud tedy milujete naši planetu, vezměte si vlastní krabičku s sebou do práce/do školy. A až příště nebudete stíhat a budete se potřebovat najíst před monitorem v kanceláři, nechte si jídlo naservírovat do vlastního.

clanky5/oliur-116377-unsplash.jpg
Fakt je nutné s každým obědem konzumovat i velkou porci plastu?

Odznak – razítko – sáček

Na velký plastový problém se snaží od pondělí 11. února upozornit i akce NOSÍM SI SVOJE, do které se ve valentýnském týdnu zapojilo 17 restaurací, bister a kaváren v Karlíně.

Když si do nich přinesete vlastní krabičku na jídlo (nebo hrnek na kafe), dostanete jednak originální dřevěnou placku “Nosím si svoje” a zároveň i razítko na kartičku. Za čtyři razítka pak získáte unikátní látkový pytlík na nákupy, abyste konečně měli důvod, proč v supermarketech nesahat po igelitkách a igeliťácích.

“Chceme nejen v Karlíně vytvořit prostředí, kde je v pořádku přinést si vlastní krabičku. Podniky, které se zapojily do akce NOSÍM SI SVOJE, oceňují, že nebudou muset tolik plýtvat plasty. Naším snem je, aby lidé v nošení si svých boxů pokračovali i po valentýnském týdnu,” popisuje pro CityBee Iva Janoušková, jedna z inicátorek akce.

Portál CityBee.cz je mediálním partnerem akce NOSÍM SI SVOJE. Připojit se k ní můžete i online na Facebooku a na Instagramu.

Seznam restaurací, bister a kaváren zapojených do akce NOSÍM SI SVOJE 2019:

clanky5/Karticka_front_i_final.png

přehled článků

V dubnu si zdarma zahrajete Prahaton, nadlábnete se na Street Food festivalu nebo si podle dobrého křesťanského vychování upálíte nějakou tu čarodějnici. Ale nejen to!

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.