Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Pod magistrálou začaly Vánoce. Zahřeje vás svařák, táborák i vyhřívaná iglú

doporučujeme | 23. 11. 2018

Dřívější ostuda Prahy – nevyužitý prostor v těsné blízkosti Masarykova nádraží – rapidně změnila svou podobu. Brownfieldu vtiskli designéři novou tvář a z místa, kde se dříve povalovaly odpadky a kam se lidé báli chodit i přes den, se stalo Manifesto – přátelské město uvnitř města, které propojuje umění, design a výtečné jídlo a které dýchá atmosférou klidu. Nyní i Vánoc.

clanky5/manifesto-uvod.jpg

 

Co vás v Manifesto Winter Market čeká? Předraženou mastnou klobásu, která nemá s masem nic společného, zde nehledejte. V Manifestu je na vás připravena dvacítka gastronomických podniků. Počínaje uznávanými světovými špičkami (Ryba je ryba s rybími specialitami a italským chefem Matteem de Carlim, který vedl restauraci v dublinském Four Seasons), konče slibnými kulinářskými start-upy, které na Manifestu dostaly svou šanci ukázat se světu.

Vedle jídla zde můžete nakupovat i výběrový český design, řemeslné výrobky a umění od nejlepších lokálních tvůrců a designérů.

 

Manifesto Winter Market

Manifesto Market

23.11. - 23.12.„V Manifestu chceme i v následující sezoně ukázat, že venkovní místa si můžeme společně užívat v každé roční době, jako je to běžné v Paříži nebo v Quebeku, a právě to lidem umožníme", říká Martin Barry, tvůrce myšlenky a iniciátor celého projektu,mimo jiné také zástupce platformy reSITE.

clanky5/manifesto-7.png

Manifesto Winter Market bude otevřený od čtvrtka do neděle od 11 do 20 hodin. Po prohlídce stánků a ochutnávce pokrmů se můžete zahřát:
1) výtečným punčem, grogem či svařákem (už jste pili bílé svařené víno?)
2) u otevřeného ohniště (oheň vždy dodá potřebnou nostalgickou atmosféru, když zrovna nehoří Národní divadlo
3) v unikátních vyhřívaných iglú (takový malý půlkulatý obýváček uprostřed tržiště, jen pro vás a vaše přátele - to prostě musíte vyzkoušet!)

„Pro chladné období jsme vybavili prostor tak, abychom si mohli vychutnat posezení v designových iglú, pod teplem zářičů a dokonce i opéci párek nad ohýnkem u speciálních grilů." vysvětluje Martin Barry.

clanky5/manifesto-4.jpg


clanky5/manifesto-6.png

V celém prostoru Manifesto je cashless zóna. Peníze tedy můžete nechat doma a nemusíte se zdržovat počítáním bankovek a mincí.

Zimní trhy budou pro návštěvníky otevřeny až do 23. prosince. Potom se celý prostor ponoří do zimního spánku a znovu by se měl probudit až v jarních měsících s novým konceptem. Tak neváhejte a vypravte se za vánoční atmosférou do samého srdce Prahy!

clanky5/manifesto-miska.jpeg

clanky5/manifesto-humr.jpeg

clanky5/manifesto-iglu.jpeg

přehled článků

V dubnu si zdarma zahrajete Prahaton, nadlábnete se na Street Food festivalu nebo si podle dobrého křesťanského vychování upálíte nějakou tu čarodějnici. Ale nejen to!

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

Ať vás ani nepadne zapínat televizi! Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit s dětmi, když je za okny zrovna nečas. Co třeba chytat ryby v muzeu, zkusit najít králíka v rádiu nebo si vytvořit vlastní plechový hrnek?