Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Nasajte neopakovatelné kouzlo pražských tržnic a blešáků

zábava | 18. 12. 2012

Do obchodních center chodí dárky nakupovat každý a tím pádem je to strašná otrava. Běžte raději prošmejdit pražské tržnice. O SAPĚ se už psalo stokrát, ostatně i my ji máme rádi, v Praze se ale skrývají další zákoutí, kde můžete sehnat originální dárky a ještě si to aspoň trochu užít. Sami jsme navštívili 5 tržnic. Zjistěte, do které zavítat a které se radši vyhnout.

Napsala: Michaela Kratochvílová

hole%C5%A1ovice.jpg1. Holešovická tržnice
Současnému účelu slouží areál blízko holešovického přístavu od roku 1983. Po dobu sta let předtím fungoval jako městská jatka. Dnes tady seženete prakticky cokoliv - od renomovaných firem přes obchůdky s oblečením, zeleninový trh po všudypřítomné asijské trhovce. Až budete mít nakupování plné zuby, zajděte na něco dobrého do restaurace SaSaZu. Její šéfkuchař Shahaf Shabtay je už několik let zařazován mezi pět nejlepších kuchařů působících v Česku.
 

ve%20dvore.jpg2. Dvůr
Dvůr najdete v Kobylisích a navštívit jej můžete každé úterý, středu a pátek od 9 do 18 hodin. Koncept projektu vychází z myšlenky majitelů vytvořit prostor, kde si budou zákazníci moci vybrat kvalitní potraviny od malých domácích prodejců nebo si jen tak sednout na kafe a na chvilku si odpočinout od městského ruchu. Na rozdíl od farmářských trhů, které byly poslední dobou kritizovány, dbají majitelé na to, aby se ve Dvoře prodávaly skutečně pouze kvalitní produkty od malovýrobců.
 

havelsk%C3%A9%20tr%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B.jpg3. Havelská tržnice
Leží na půl cesty mezi Staromákem a Václavákem, tudíž je vyhledávaným cílem turistů. To se pak částečně odráží i v sortimentu, který zde nalezneme, o suvenýry z Prahy tu není nouze. Zbytek pak na první pohled tvoří stánky se zeleninou. Když si ale dáte tu práci a zahnete do přilehlého podloubí, objevíte malé obchůdky s nejrůznějšími exotickými potravinami z celého světa.
 

kolbenova.jpg4. Bleší trhy Kolbenova
Rozjeďte se v sobotu nebo neděli od 7 do 14 hodin do areálu bývalého ČKD Kolbenova a nestačíte se divit, co všechno tu nakoupíte. Ne náhodou se jedná o největší bleší trhy v Evropě. Seženete tady knihy, nové i použité nářadí a oblečení, nábytek, květiny a takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. Nejlépe bude, když se sem vypravíte, vstup je sice zpoplatněný, ale jde pouze o 20 korun. 
 

vinohradsk%C3%A1.jpg5. Vinohradská tržnice
Asi největší zklamání. Tržnice byla v roce 1902 přestavěna z objektu bývalé továrny na mlýnské stroje. V současné době je po rekonstrukci, která téměř vymazala vliv industriální architektury a z interiéru místa vytvořila sterilní prostředí, zaměnitelné s kterýmkoliv obchodním domem. Po vzniku obchoďáků Flora navíc odešli i nájemci komerčních prostor. Vinohradský pavilon tak zeje prázdnotou, nenajdete tu nic než kavárnu, kadeřnictví a několik předražených obchodů. Podle našich informací však tento prostor brzy získá novou tvář.

Pro ty, co nakupování nezajímá:

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!