Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5 nově otevřených únikových místností, které byste měli vyzkoušet

doporučujeme | 17. 10. 2018

Obrážíte jednu únikovou místnost za druhou a netrpělivě čekáte na každou další novinku? Pak se určitě podívejte na náš výběr 5 nově otevřených her, které jsme měli možnost vyzkoušet a můžeme je tedy vřele doporučit všem fanouškům únikových místností. A jako bonus vám dáme ještě dvě pozvánky navíc! (Pokud by vám ani to nestačilo, podívejte se na naše doporučení na nejlepší únikové hry v Praze.)

Text: SolvePrague.cz

clanky5/jungle.jpg
Nové únikovky vás zavedou do zvláštní školy, policejního auta nebo do džungle!


Galactic Pioneers

Pro fanoušky sci-fi naprostá povinnost. Zkušený tým tvůrců únikových her MindMaze překonal sám sebe a nabízí moderní únikovku se vším všudy. Skvělý není na této místnosti pouze příběh, ale také spousta rekvizit, aktivních senzorů a celkové prostředí, které ohromí všechny vaše vědeckofantastické smysly.

Místnost samozřejmě není určena pouze milovníkům vesmírných dobrodružství, ale náramně si ji užijí všichni obdivovatelé kvalitních únikových her.

Počet hráčů: 3-6
Cena: 1790-1890 Kč (vyšší cena pro 5-6 hráčů)

Nové únikové místnosti v Praze

Escape car

„Co ty o tom víš? To si nemůžeš pamatovat…“ Také občas slýcháte něco podobného? Pak není nic jednoduššího, než se vrátit v čase do roku 1989, nechat se zavřít do pravého dobového vozu Veřejné bezpečnosti a snažit se uniknout praktikám tehdejší státní policie.

Escape car je originální úniková hra, při které se rozhodně nudit nebudete. Kromě původního automobilu vás do děje vtáhnou i další dobové rekvizity, které dále dokreslují atmosféru let minulých. Doporučujeme pro všechny kategorie hráčů.

Počet hráčů: 2-5
Cena: 1290 Kč, 1090 Kč po slevě na SolvePrague Escape car

 

Escape Car

Úniková hra v transportním vozidle Veřejné bezpečnosti, která Vás uvede do...

Nové únikové místnosti v Praze

Tajemství velkého magistra

Máte rádi fantasy? Pak se vydejte po stopách dávných monarchů a jejich tajemství. Klíč k rozluštění se má ukrývat někde v apartmánu velkého magistra. Ovšem pozor, ten určitě nedaruje chtivým dobrodruhům nic zadarmo! Překonáte jeho nástrahy a dočkáte se bájné odměny?

Tajemství velkého magistra je povedená únikovka od týmu Quest Adventure. Nabízí povedený příběh, který věrohodně graduje až do velkého finále. Úkoly jsou pestré a zajímavé. Hra je vhodná pro zkušené hráče i začátečníky.

Počet hráčů: 2-6
Cena: 1490 Kč; 1290 Kč po slevě na SolvePrague Quest Adventure

clanky5/magistr.jpg

Escape bar

Praha nikdy nespí. To se dá říct také o speciálním baru v Bělehradské ulici. Potkat se v něm můžete se spoustu zajímavých postav. A když budete mít štěstí, třeba narazíte i na známého majitele, jehož koníčkem je řešení nestandardních životních situací. Ale pozor, jakmile do tohoto baru vkročíte, už se z něj nemusíte nikdy dostat, a to nemusíte být ani barový povaleč.

Skvělá atmosféra skutečného baru a povedený příběh. Úkoly jsou zábavné a logické a vše do sebe hezky zapadá. Netradiční únikovou místnost Escape bar si rozhodně užijí také zarytí abstinenti.

Počet hráčů: 2-5
Cena: 1600 Kč

Nové únikové místnosti v Praze

Zvláštní škola – případ zmizelých

Vraťte se zpět do školních lavic. Nicméně nepůjde o žádné bezstarostné lavice. Tyto totiž pochází z roku 1958 a byly svědky prapodivné události. První den po Velikonocích všichni žáci včetně paní učitelky nenávratně zmizeli. Podaří se vám přijít záhadě na kloub a odnesete si zaslouženou jedničku?

Zvláštní škola – případ zmizelých nabízí promyšlený příběh a autentickou atmosféru staré školy. Těšit se můžete také na dobové rekvizity a propracované úkoly. Tato úniková místnost ve vás zanechá jen ty nejlepší vzpomínky na školní léta.

Počet hráčů: 2-5
Cena: 1200-1550 Kč, 1000-1350 Kč po slevě na SolvePrague Zvláštní škola – případ zmizelých

Nové únikové místnosti v Praze


Dvojnásobný bonus

Následující dvě hry jsme v SolvePrague.cz sice ještě nenavštívili, rozhodně si ale na ně brousíme zuby (a hlavně mozkové závity).

Dům duchů 2: Poltergeist

Nová úniková hra od známého týmu The Chamber, kteří stojí například za jednou z nejlepších místností vůbec – Útěk ze žaláře. Novinka nabízí vysoce děsivou atmosféru a řadí se mezi technologicky nejvyspělejší hry na světě.
Počet hráčů: 2-6
Cena: 1990-2990 Kč

 

THE CHAMBER Escape Game Prague

Nejoblíbenější únikovky v Praze. Vysokorozpočtové zpracování, speciální efekty,...

Jungle

Hra na motivy známé předlohy Jumanji. Ocitnete se uprostřed divočiny a je jen na vás, jak se poperete se všemi nástrahami divoké vegetace.
Počet hráčů: 2-6
Cena: 1390-1790 Kč, 1190-1590 Kč po slevě na SolvePrague Jungle

Nové únikové místnosti v Praze

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!