Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Outdoorové sporty, které si skvěle užijete i pod střechou

sport | 2. 1. 2013

Vánoce jsou tu od toho, abychom se přejídali a váleli. Teď je naopak čas začít se trochu hýbat, abychom ze sebe lenost a tukové pneumatiky setřásli. Pokud jste si našli výmluvu, že sice sportujete rádi, ale máte radši letní sporty jako beachvolejbal, lezení či alpinning, musím vás zklamat. Sice si nezahrajete na sluníčkem vyhřátém písku a neodjedete do skal, přesto si tyto sporty můžete užít v hale i v zimě. 

Napsala: Michaela Nováková 

alpinning.jpgProjděte se do krásy
Procházet se venku sice můžete i teď, ale indoorové chození zvané alpinning nabízí i něco dalšího (a navíc v teple). Cvičí se ve skupinkách, za doprovodu hudby a pod dohledem trenéra. Chodí se na pásu, přičemž se trénink často kombinuje s dalšími cviky. "Než jsem se přihlásila na první hodinu, říkala jsem si, že to bude v pohodě. Je to ale docela makačka!" sdílí s námi své překvapení pravidelná návštěvnice kurzů alpinningu Hanka. Proto si můžete vybrat úroveň, která vám bude vhovovat. Zkuste si tento sport třeba ve Squash Pointu na Hájích, Energymu  v Holešovicích nebo Wellnessu Barrandov.
 

boulder%20climbing.jpgNemusíte přímo do hor
Pokud rádi lezete, Praha má pro vás hned několik sportovišť, kde najdete stěny různé náročnosti. Zalézt si tak můžete třeba v Lokal bloku, kde i výborně vaří nebo v Ultraant, kde je to sice menší, zato v centru (200 metrů od Staroměstského náměstí) anebo v Boulder baru či v Lezeckém centru MAMMUT  v Holešovicích. V klubu Smíchoff najdete nejvyšší stěnu u nás, která dosahuje až 15,5 metru. Nic pro ty, kteří trpí závratěmi. 
 

beach.jpgKlasika na písku či v tělocvičně
Stačí, když se nafoukne hala, a můžete dál pokračovat ve svých oblíbených plážových sportech. V Beach klubu Pankrác  či na Ládví  si tak během celé zimy můžete zahrát beachvolejbal. Z těch klasicky "tělocvičnových" pak máte na výběr z badmintonu, tenisu, fotbalu anebo třeba korfbalu – smíšeného basketbalu. Pěknou novou badmintonovou halu mají ve Štěrboholech. Víceúčelové haly naleznete v areálech Hamr v Braníku nebo Záběhlicích, nově také v již zmiňovaných Štěrboholech.
 

paintball.jpgVydovádějte se při paintballu
Poslední sport spadá spíš do kategorie aktivit, ale... je to sranda! "Paintball hraju proto, že je to super adrenalin," vysvětluje zkušený paintballista Přemek. "Navíc je to jediný sport na světě, který ti umožňuje beztrestně střílet na vlastního tátu nebo nejlepšího kámoše a to už se vyplatí," dodává nadšeně. Zahrát si můžete například v Paintball Praha, kde mají jak venkovní, tak vnitřní prostory, v Prag Paintballu přímo v centru Prahy anebo v rovněž kryté aréně Paintball game na Praze 4.

 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!