Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Mail Room Bistro: Když chcete kvalitní snídani i širokou nabídku vín

advertorial | 7. 6. 2018

Dříve tu stávala nejstarší pražská pošta. Před několika měsíci na Maltézském náměstí na Malé Straně otevřelo zbrusu nové Mail Room Bistro. "Zaměřujeme se na to, co je dobré a co nás baví, ať už je to moderní varianta české zemlbáby nebo Eggs benedikt," popisuje v rozhovoru Martin Jandl, F&B manažer podniku.

clanky5/_W9A9596.jpg

Jaký je koncept vašeho podniku? Kdy a za jakým účelem by k vám lidé měli přijít?
Nejsme tradičním podnikem zaměřujícím se na jednu kuchyň, ale spíše se zaměřujeme na to, co je dobré a co nás baví, ať už je to moderní varianta české zemlbáby, nebo Eggs benedikt. K obědu si u nás každý najde to, co má rád.

Otevřeli jste bistro na Malé Straně – cílíte tedy primárně na turisty?
Ne, určitě cílíme i na lokální pražské povaleče, kteří mají rádi dobré a kvalitní jídlo a pití. Pro štamgasty máme i slevy.

Proč vlastně název Mail Room Bistro? Jakou máte spojitost s poštou?
Náš název vychází z prvotní funkce budovy, kde sídlíme – byla to totiž vůbec první pražská pošta, která fungovala už od roku 1622. Celou budovu jsme zanechali v původním poštovním duchu, od apartmánů v residenci až po bistro.

clanky5/_W9A9613.jpg

SNÍDANĚ? KDYKOLI

Nabízíte snídaně a brunche už od 7:30, což není obvyklé. Proč vlastně?
Pražané vstávají v různé hodiny a nejvíce nás dokáže naštvat, když propásnete poslední snídani například o půl hodiny nebo naopak přijdete moc brzy. Proto nabízíme brunche celý den. Pro pijany je součástí brunche i silný domací vývar „na zpravení“.

Jak byste charakterizoval vaše menu?

Kromě stálého brunche se naše menu bude měnit vždy podle sezónních potravin. Nabízíme bio čerstvé produkty z naší farmy, které jsou rovněž součástí některých chodů. 

clanky5/_W9A9605.jpg

Máte poměrně obsáhlý vinný lístek, proč?
Cestovatelé, místní, víno znalci nebo jen milovníci českého vína mají jiné chutě a my chceme, aby si u nás každý našel to svoje, ať přijel z Bogoty, nebo jen seběhl z Nerudovy ulice.

Jaké jsou vaše plány na další rozvoj? Chystáte něco zajímavého na léto?
Chystá se otevření baru rovněž v areálu residence Old Royal Post. Během letních měsíců se můžete těšit na speciální akce spojené s atmosférou opravdové fungující historické pošty.

 

The Mail Room Bistro

Bistro, bar a vynikající káva v srdci Prahy...

přehled článků

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Vybrali jsme 13 nejzajímavějších saun v Praze. Kdy mají otevřeno? Kolik stojí vstup? Kde nabízejí něco navíc? Vše najdete v jednom přehledném článku. A pokud byste si nevybrali, máme pro vás jedno mrazivé překvapení na závěr...