Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Prosincové akce, kde svařák poteče proudem i kapr zamává ploutvemi

gastro | 29. 11. 2012

Vánoce každoročně patří mezi období, kdy se na nás valí spousta dobrot a tím i spousta kalorií. Dokud jimi ještě nejste zcela zavaleni, pečlivě si nastudujte naše tipy na prosincové kulinářské akce a vyrazte za (nejen) vánočními chutěmi a vůněmi. V neblahém počasí vám tváře zahřeje svařák a medovina, v teple okoukáte vychytávky profíků ke štědrovečerní večeři a téměř na každém rohu drápky vystrčí adventní jarmarky. Tam bude i o zábavu postaráno. Připravte si skleničky, talíře a vidličky, jdeme na to!

Připravil: Gastronaut.cz

[sva%C5%99en%C3%A9%20v%C3%ADno.jpg]


Jím pro charitu (19. listopadu – 19. prosince, Vybrané restaurace v ČR)
Více než 160 restaurací z celé republiky si pro hosty připravilo speciální menu. Pokrmy nejen podráždí vaše chuťové buňky, ale také pomůžou dobré věci. Pořadatel akce, portál Alakarte.cz, věnuje za každého hosta 10 korun nadačnímu fondu Kapka naděje. Rezervujte si stůl, pochutnejte si a pomozte!
 

Staročeský mikulášský jarmark (1. prosince, Toulcův dvůr)
Máte chuť na něco vánočního, ale přesto zdravého? Vydejte se v sobotu do Toulcova dvora a ochutnejte vánoční menu v podání tamní zdravé jídelny. Dvůr i barokní stáje zaplní stovka řemeslníků i prodejců tradičního zboží. Nakládané sýrové specialitky, domácí čabajky i vánoční perníčky, koblížky nebo bezlepkové a celozrnné koláče zapijte medovinou na zahřátí! Nezapomeňte na své ratolesti, bude pro ně připraven pestrý program v rukodělných dílnách.
 

Řízená degustace vín od sdružení Autentistů (5. prosince, Vinný bar Fajnšmekr)
Sdružení Autentistů je skupina vinařů a pijáků přirozených vín. Přijďte s nimi sdílet jejich vášeň pro vinařské bohatství bývalé podunajské monarchie (oblast od Mělníka až po Toskánsko). Ochutnáte středoevropská vína s hodnověrnou chutí – autentické moky, které vzešly z vinic neošetřovaných systémovými postřiky a jež kvasily bez přídavku selektovaných kvasinek.
 

Velký vánoční speciál (10. prosince, Pražský kulinářský institut)
V nastávajícím vánočním čase se spolu s šéfkuchařem Václavem Fričem naučíte připravovat tradiční i netradiční vánoční pokrmy a mnoho skvělých triků, které při vaření používají profesionálové. Do českého rybníčku zabrousí Frič při vaření  klasické vánoční polévky, do Francie se přenese při přípravě šneků a neméně zajímavé bude jistě i přichystání salátu z kapra.
 

Starobohnické vánoční těšení (16. prosince, Náměstí ve Starých Bohnicích)
Vánoční atmosféra dýchne také na návštěvníky Starých Bohnic. Po celém náměstí se rozezní koledy a rozvoní svařené víno s dalšími teplými nápoji. Zhlédnete zde celou řadu vánočních tradic, nakoupíte na lidovém jarmarku a ochutnáte vánoční pokrmy z rozmanité nabídky občerstvení.
 

humr.jpgVánoční brunch v Corinthii (26. prosince, restaurace Let’s Eat  v hotelu Corinthia)
Nač se doma trápit u plotny, když vám v Corinthii připraví nespočet lahodných pokrmů. Dopřejte si netradiční odpoledne s celou rodinou. Stoly se budou prohýbat pod takovými dobrotami, jako jsou mořské plody a čerstvé ryby. Chybět nebudou ani různé variace antipasti, polévka a dezerty. U hlavních chodů se podíváme do dalekých krajin v podobě pasty s humřím masem a českou klasiku bude zastupovat třeba svíčková. A ani vaše děti nepřijdou zkrátka, jelikož i pro ně budou připraveny oblíbené pochoutky.
 

Advent na Karlštejně (2. prosince, hrad Karlštejn)
Pokud se chcete podívat i mimo Prahu, vyrazte na jednodenní výlet na Karlštejn. Vaši pozornost jistě upoutá bohatý program a historický průvod s královnou Eliškou Pomořanskou. Proslulé je také zdejší víno, jež by nemělo ujít vašim chuťovým pohárkům. Pokud nejste zrovna milovníci vína, zkuste alespoň medovinu nebo zakousněte něco dobrého. Podávat se budou klobásy, preclíky, perníky a trdla.


Mohlo by tě taky zajímat:
Šest tipů, kde si užít otravné vánoční nákupy v obchodních centrech
Na Staromáku nás o Vánocích čeká folklor, zelňačka i tradiční svařák
5 nejlepších prosincových párty, na kterých si zatancujete i zarapujete


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!