Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

5+1 tip, kde můžete v sobotu zažít Prahu úplně jinak

doporučujeme | 13. 9. 2017

Sobota 16. září je den, kdy se ulice, chodníky a volné plochy v Praze promění na místa příjemnější pro život. Zaházíte si s obřím míčem před kinem, zaposilujete na Nuselských schodech nebo zkusíte uvařit to nejlepší jídlo z brambor a vyhrát s ním soutěž na Puškinově náměstí. A nebo vyrazíte úplně jinam, protože V SOBOTU TO BUDE ŽÍT ÚPLNĚ VŠUDE díky festivalu Zažít město jinak!

[zazitmesto%281%29.jpg]

 

Zažít město jinak 2017

Auto*Mat

16.09. 08:00

%C4%8D%C3%ADsla/blue-01.jpg Nováček Nuselské schody 

Na Nuselských schodech se festival letos odehraje poprvé. Těšit se můžete na fitness přímo na schodech, procházky po okolí s bezdomovci, partyzánské zahradničení nebo třeba herce z Divadla na Fidlovačce.

%C4%8D%C3%ADsla/orange-02.jpgPohoda v centru města na Kampě

Na Kampě můžete posnídat domácí koláče, bábovku a palačinky od sousedů, projít se po okolí s průvodcem bez domova Vojtěchem, zacvičit si pilates nebo si zahrát pub kvíz o Kampě a Malé Straně.

 

Zažít město jinak - Kampa

Auto*Mat

16.09. 10:00kampa-1200x800.jpg

%C4%8D%C3%ADsla/green-03.jpgMexická Americká

Do Americké ulice se festival po dvou letech opět vrací. Jelikož termín festivalu připadá na mexický Den nezávislosti, tak se v latinsko-americké části ulice můžete těšit na správnou fiestu (tradiční oslavy a ceremonie, barevné dekorace a mnoho jídla, pití a tradičních tanců). V balkánské a středozemní části vás pak čeká spoustu dalších aktivit a v celé ulici pak celkem čtyři hudební stage.

 

Zažít město jinak Americká

MINT market

16.09. 11:00

%C4%8D%C3%ADsla/pink-04.jpgPuškinovo náměstí chutnající po bramborách

Na Puškinově náměstí bude tombola i soutěž o nejlepší jídlo z brambor. Můžete si tu zahrát ping pong, zúčastnit se orientačního běhu kolem náměstí nebo třeba v dílně přetvořit vinylovou desku k obrazu svému.

 

Zažít PU jinak 2017

Auto*Mat

16.09. 11:00

%C4%8D%C3%ADsla/red-05.jpgPřehršel aktivit před kinem

Před kino Aero můžete dorazit s vlastnoručně upečenými buchtami (nebo bez nich) a zhlédnout pouliční divadlo, stand-up show, zatančit si swing, projít se po slackline nebo si zahrát novou míčovou hru s největším balonem, co jste kdy viděli. 

 

Zažít město jinak před kinem Aero

Kino Aero

16.09. 12:00

Damska obuv Bullboxer
 

Speciální tip: Veletržní palác plný umění

Festival Zažít město jinak se probojoval i za zdi Veletržního paláce. Na programu jsou komentované prohlídky uměleckých děl autorů, kteří v minulosti žili v této části Prahy a večer projekce krátkých filmů o Praze 7 na terase.

 

Zažít město jinak ve Veletržním paláci

Národní galerie

16.09. 10:00 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!