Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Zapomeňte na Shakespeara: Zkuste pět netradičních letních divadel

kultura | 10. 7. 2012

Opony většiny divadel zůstávají sice po celé léto dole, ale i tak si můžeme v Praze užít nespočet skvělých představení. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší divadelní scény letošního léta. Shakespearovské slavnosti už určitě všichni znáte, vždyť je každoročně navštíví až 87 tisíc diváků, tak proč letos konečně nezkusit něco nového?

Napsala Petra Šarešová

ChapiteauX

Fantazie, popření fyzikálních zákonů a hudební zážitek nabízí představení souboru Cirk La Putyka v Letenských sadech, kde po dobu prázdnin vyrostlo cirkusové šapitó s kapacitou 500 osob. "ChapiteauX je denně otevřeno všem lidem, kteří mají chuť se bavit, bát se, plakat, dojímat se, zamyslet se a prožít tisíce drobných emocí, vyvolaných našimi nezaměnitelnými představeními," slibuje principál souboru Rostislav Novák. Na projektu se podílí 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří připravili 42 představení. Kromě nich se budou v šapitó konat i mimořádné akce, například koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect nebo Melody Makers s Ondřejem Havelkou, vystoupí soubory Kašpárek v rohlíku nebo VOSTO5.

Kdy: 30. června – 29. července
Kde: Letenské sady, poblíž ulice Na Špejcharu
Vstupné: 499 korun

Chapiteaux si přidejte do oblíbených a sledujte jejich akce ZDE
Divadelní loď Tajemství

Nejoriginálnější divadelní scéna je na lodi Tajemství kotvící na Výtoni. "Sezónou proplujeme se spoustou pohádek a příběhů, které doplníme o mezigenerační dílny, kde budeme vyrábět, vařit, zpívat a hrát,“ láká diváky produkční Lída Vacková. Největší prostor dostanou zahraniční umělci, s nimiž se posádka potkala různě po světě a jejichž práce je oslovila a inspirovala. "Nemůžeme pozvat bohužel všechny, ale přesto se nám podařilo přivést na loď několik z nich. Rádi bychom se s Vámi o jejich “světy” podělili. Z Izraele přivítáme YAEL RASOOLY, z Belgie DUO LEO, z Francie 2RIEN MERCI a z Itálie CIE CIRCONCENTRIQUE,“ dodává Vacková. Na lodi je kromě divadla také skvělé posezení na venkovní palubě s wifi.
 
Kdy: květen - září
Kde: Výtoň (mezi Palackého a Železničním mostem)
Vstupné: od 60 do 260 korun

Tyto akce jsme pro vás vybrali

tajemstvi_lod01_1339753684.jpg

 
Metropolitní léto hereckých osobností

Společným jmenovatelem téměř všech šedesáti představení na Vyšehradě je odvěký střet mužského a ženského světa v různých podobách. Pro diváky jsou připraveny tři premiéry. Ve hře Ženy přežijí! se kromě Anny Šiškové, Jany Krausové a Jitky Schneiderové představí i Vojta Kotek. Druhou novinkou je komedie Kutloch aneb I muži mají své dny. "Chlapi se zde dost odhalují a vznikají vtipné situace, jak jsou bez žen neschopní, a tohle zjištění bude ženám, které se na to budou dívat hodně příjemné,“ říká o hře její režisér Jan Jirků. Poslední premiérou budou pohádky Oscara Wilda. Na Starém purkrabství budou Jana Krausová spolu se synem Adamem, za doprovodu houslisty Karla Holase z Čechomoru, předčítat pohádky Šťastný princ a Slavík a růže.

Kdy: 25 června – 6. září
Kde: Vyšehrad
Vstupné: od 289 do 899 korun

Výběr z programu scény pro vás máme TADY

title_1340814633.jpg

 
Letní Letná

Jindy osiřelý kout parku na Letné na dohled od Pražského hradu se rozzáří magickou atmosférou nového cirkusu a divadla. Program Letní Letné tvoří během čtrnácti dnů přes 90 představení. Pohádky, festivalová škola pro děti, dílny cirkusových i uměleckých dovedností, koncerty, diskuse či představení pod širým nebem rozproudí život na Letné až pětkrát denně. Letos se postaví tři velká šapita, kde vystoupí tuzemské i zahraniční hvězdy. "Nenechte si ujít jedinečný a nikdy se opakující zážitek z Kabaretu švédského Cirkus Cirkör, francouzského Cahin Caha a českého Cirku La Putyka, který vzniká pouze u příležitostí Letní Letné 2012,“ doporučuje ředitel festivalu Jiří Turek. 

Kdy: 9. srpna – 2. září
Kde: park na Letné
Vstupné: od 540 korun na večerní představení

Uložte si vybraná představení do svého kalendáře

letna.jpg


Letní scéna Divadla Ungelt

Také Ungelt myslí na milovníky divadla i v létě. Hlediště pod širým nebem si svou kapacitou 227 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro Ungelt. K vidění budou tři představení. Milostný příběh i strhující rodinné drama Vzpomínky zůstanou, nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu Sklenice vody a světově proslulý divadelní hit Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Fanoušky Marty Kubišové, která na prknech letní scény na konci srpna oslaví své 70. narozeniny, potěší její recitály. 

Kdy: 24. června – 1. září
Kde: hradčanský Nový svět
Vstupné: 320 – 495 korun na divadelní představení, 499 – 649 korun recitál

Vyberte si z programu svého favorita TADY

sklenice_vody_1341263768.jpg

eva%281%29%281%29.jpgTIP KRITIČKY KULTURY:
Letní Praha je divadelně zajímavá, protože využívá všechny možné prostory, kde se divadlo může odehrávat, včetně vodní hladiny. Chtěla bych zkusit všechno, co jsem ještě nezkusila a zajít všude, kam sem ještě nezašla. Loni jsem ale navštívila jedno divadelně cirkusové představení festivalu Letní Letná a bylo to super. To, že umělci používali při představení barevné spreje a trochu nás tím přiotrávili, náš zážitek jen emociálně umocnilo. Ohnivá show o pár louk opodál byla rovněž skvělá – pro změnu ji umocnilo čerstvé pivko. Takže na Letnou běžte stopro, i kdyby to mělo být jen na louku vedle šapitó.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!