Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Miss UK. Elizabeth má ráda brunch a fitka, Barbara Klicperovo divadlo

kultura | 21. 11. 2012

A jdeme do finále! Jelikož se večer, kdy bude zvolena nejkrásnější studentka Univerziy Karlovy, kvapem blíží, přinášíme vám odpovědi posledních dvou finalistek - čokoládové krásky s nigerisjkými kořeny a budoucí lékařky Elizabeth i překrásné farmaceutky Barbary. Pro ni jsme musely otázky speciálně upravit, protože jako jediná z holek nestuduje v Praze, ale v Hradci Králové. Zjistěte, kam rády chodí a jaké jsou. Možná se právě jedna z nich stane brzy "misskou"!
 

bar%C4%8Da.jpgBarbara Škodová
24 let, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové


1. Jak by vypadal tvůj ideální den v Hradci Králové?
Ideální den je pro mě den odpočinkový. Takový, kdy můžu zvolnit své každodenní studijní i pracovní tempo, shlédnout dobrý film a pochutnat si u něj třeba na sushi z restaurace Popular, které miluji. Další z možností, kam ráda vyrážím, je městské Klicperovo divadlo, kde jsem shodou okolností byla zrovna včera. Titul Jedlíci čokolády rozhodně nepromeškejte, moc jsem se nasmála.

2. Jak si plánuješ volný čas?
Volného času příliš není, nicméně dění v Hradci sleduji hlavně na sociálních sítích a reklamních plakátech ve městě a ve škole. 

3. Co si myslíš o seznamování v dopravních prostředcích?
Seznamování se v městské hromadné dopravě nepovažuji za zrovna šťastný způsob navazování známosti. 

4.  Komu z kandidátů na prezidenta jsi psala projev?
Má práce s názvem Projev nového prezidenta ČR nebyla určena žádnému z prezidentských kandidátů, neboť se nejednalo o projev jako takový, nýbrž o fejeton. 

5. Máš radši pravý nebo levý hradecký břeh?
Mám ráda park Jiráskovy sady na soutoku Labe a Orlice.


Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg
Přidejte si tuto akci  do kalendáře a rozhodně na ni nezapomenete.

4%20Elizabeth%20Adenubiova%C4%9A%C2%81%281%29.jpg

Elizabeth Adenubiová
24 let, 3.lékařská fakulta

1. Jak by vypadal tvůj ideální den v Praze?
Ráno bych si šla zacvičit do jednoho z nově otevřených fitness Jatomi, do OC Palladium, Galerie Butovice  nebo Galerie Harfa. Poté bych si zašla na zasloužený brunch do Café Louvre, které zaslouženě vyhrálo cenu nejlepší kavárna v ČRí. Při příznivé konstelaci mé peněženky bych si dala brunch také v Café Savoy. Dále bych se vydala do Galerie hlavního města Prahy či do Rudolfina. Po kulturním zážitku bych se odměnila obědem v podnicích La Republika, Lokál v Dlouhé ulici nebo Bredovský dvůr. Jídlo dokáže ženu skvěle naladit, a tak bych se vydala na nákupy. S nimi bych si musela pospíšit, abych stihla divadelní hru ve Švandově divadle nebo Stavovském divadle. Na závěr dne bych si zašla na sklenku či koktejl a to třeba do jednoho z podniků Nebe nebo James Dean.

2. Jak si v Praze plánuješ volný čas? 
Ten si plánuji se svými blízkými nejčastěji na Facebooku, také se zajímám o dění pomocí portálů. Čas od času mě osloví i plakáty v dopravních prostředcích, ale spíše ve smyslu letních festivalů.

3. Co si myslíš o seznamování v metru?
Myslím, že v dnešní době jsou cestující v metru převážně stresovaní, uhnaní a naštvaní. Nedivím se tak, že k seznamování v metru nedochází často. Lidé mají tendenci na sebe v metru spíš nekoukat a dodržovat zásady "zdvořilé ignorance". 

4.  Co bys jako prezidentka ČR viděla jako svůj cíl? Líbilo by se Ti na Hradě?
Prezident by měl být reprezentantem České republiky a její vlády, neměl by prosazovat vlastní názory odporující veřejnému mínění. Dále bych se vyhýbala kontroverzím při udělování milostí a dosazování známých do vlivných funkcí. Na Hradě by se mi určitě jako hlavě státu líbilo. 

5. Máš radši pravý nebo levý pražský břeh?
Pravý břeh mám ráda, protože je více bouřlivý, živoucí a nabízí mnoho aktivit pro mladého člověka, l evý břeh  je zase romantický a dýchá z něj historie. Stačí se projít z Petřína na Pražský Hrad a každý jistě pochopí, co tím mám na mysli...

 

Zdroj: TV Metropol


O dalších "misskách" se dočtete zde:
Miss UK. Veronika má ráda sangríu a flamenco, Ingrid impulsivní akce
Holky z Miss UK. Kristýna má ráda letmé úsměvy, Gabriela pražskou ZOO
Miss UK. Tereza má ráda tanec a divadlo, Karolína společenské hry


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!