Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

6+1 přírodní koupaliště v Praze: přehrada, rybníky, biotop i lázně

doporučujeme | 20. 6. 2017

Kdo se rád koupe se zvířátky (a teď máme na mysli kachny a nikoliv mrtvé ryby), tomu doporučujeme náš PŘEHLED PRAŽSKÝCH PŘÍRODNÍCH KOUPALIŠŤ. 

P.S. Radši byste skočili do venkovního bazénu? V tom případně mrkněte SEM

Biotop-Radotin-02-c-Rostislav-Zapletal-1200x675_c.jpg

Koupaliště Motol
– Praha 5

Koupaliště Motol je přírodní vodní nádrž s protékající vodou. Dno se pozvolna svažuje až k hrázi, kde je hloubka asi tři metry. Najdete tu i nudistickou pláž.
Otevírací doba: 9:30 - 20:00 hodin
Celodenní vstupné: 70 Kč (od 17.00 hodin sleva 50 %)

 

Přírodní koupaliště Motol

Přírodní koupaliště a občerstvení se zahrádkou....motol%281%29.jpg


Koupaliště Džbán – Praha 6

Přírodní koupaliště Džbán můžete navštívit třeba tehdy, když je v Divoké Šárce na koupálku hlava na hlavě. Voda je tu vcelku čistá (i když mnohdy třeba ne na pohled). Letos se tu můžete dokonce sklouznout na skluzavce.
Náš tip: Pokud se vám nechce platit vstupné, nechoďte do areálu koupaliště, ale rozložte si deku na druhé straně nádrže. Navíc sem můžete vzít i svého čtyřnohého mazlíčka.
Otevírací doba: 9.00 – 21. 00 hodin 
Celodenní vstupné: 90 Kč (od 17.00 hodin 60 Kč)

 

Koupaliště Džbán

Koupaliště v přírodě....dzban%281%29.jpg


Hostivařská přehrada – Praha 10

Největší vodní plochou v Praze ke koupání je Hostivařská přehrada, která se nachází uprostřed Hostivařského lesoparku. V areálu koupaliště jsou dvě pláže, a to hlavní pláž a pláž nudistická. 
Náš tip: Vstaňte z deky a užijte si některou ze záplavy aktivit, které tu jsou k dispozici. 
Otevírací doba: 9.00 – 20.00 hodin
Celodenní vstupné: 90 Kč

POZOR: Stav ke dni 16. 6. 2017 - zhoršená jakost vody – sinice.

 

Hostivařská přehrada

Koupaliště s širokou nabídkou sportovního vyžití....hotivar.jpg

Žluté lázně – Praha 4

Ve Žlutých lázních pravděpodobně nenajdete čistou vodu (ke koupání tu slouží Vltava), ani klid. Nouze tu však není o zábavu (můžete tu vyzkoušet snad všechny druhy sportů i koktejlů, hrají tu djs…). 
Náš tip: Zajděte sem s partou kamarádů a užijte si parádní párty u vody.
Otevírací doba: 9.00 – 02.00 hodin
Celodenní vstupné: 100 Kč (Vstupné se platí v čase od 9:00 do 17:00 hodin, a to ve formě konzumačního vstupného. To znamená, že 100 Kč můžete podle svého výběru v plné výši projíst, propít nebo prosportovat.)

 

Žluté lázně

Přijďte si užít volno do Žlutých lázní, kde to žije ve dne v noci....zlutelazne%282%29.jpg

Šeberák - Praha 4

Na Šeberáku se můžete vykoupat, občerstvit, zahrát si tu beach volejbal nebo ping pong. Půjčit si můžete i šlapadlo.
Náš tip: Máte-li psa, můžete ho na vodítku vzít s sebou. V prostorách parkoviště areálu se psi mohou i koupat.
Otevírací doba: 11.00 - 22.00 hodin (v pondělí otevřeno pouze do 20.00, v pátek a sobotu až do 24.00)
Vstupné na pláž: 80 Kč (děti 50 Kč) (v současné době se z důvodu horší kvality vody tento vstup neplatí - stav ke dni 14.6.2017)

POZOR! Na začátku sezóny byl na Šeberáku vyhlášen zákaz koupání z důvodu přemnožení sinic. „Podle posledního výsledku rozboru vody ze dne 6. 6. je tady sinic sice méně, a nebezpečí už není tak velké, přesto koupání nelze doporučit zvlášť citlivým jedincům,“ říká Matěj Čermák, vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Hygienické stanice hlavního města Prahy.

 

Šeberák - Cafe Na Dne

Přijďte se vykoupat, osvěžit se dobře vychlazeným pivečkem nebo domácí limonádou....seberak%281%29.jpg

Biotop Radotín – Praha 5

V Radotíně se čistá voda v koupacím jezeře udržuje bez chemie za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. 
Náš tip: Pokud se chcete jen smočit, kupte si vstup jen na hodinu nebo na dvě, koupaliště tuto možnost jako jedno z mála nabízí. Ušetříte. Jestli je v areálu narváno, zjistíte zde.
Otevírací doba: Po- Pá: 11.00 – 20.00, víkend 9.00 – 20.00, ranní plavání: 7.00 – 9.00 hodin
Celodenní vstupné ve všední den: 100 Kč (po 13. hodině 80 Kč, po 16. hodině 60 Kč)
Celodenní vstupné o víkendu: 150 Kč (po 13. hodině 110 Kč, po 16. hodině 80 Kč)

 

Biotop Radotín

Přírodní koupaliště v Radotíně....Biotop-Radotin-03-c-Rostislav-Zapletal-1200x675_c.jpg


Na co se můžeme těšit: Koupaliště Lhotka

Revitalizace přírodního koupaliště Lhotka je plánována již delší dobu. Zdá se ale, že teď je vše na dobré cestě. V květnu bylo na úřední desce MČ Praha 4 vyvěšeno stavební povolení týkající se vybudování staveb na území koupaliště Lhotka. Pokud se nikdo v zákonné lhůtě neodvolá, bude možné stavební práce zahájit.

lhotka.jpg

Zajímá-li vás, jaká je aktuální kvalita vody na koupališti, kam se chystáte, sledujte stránky Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Vzhůru do bazénu!

Dáváte-li přednost koupání v bazénu, kde je kvalita vody pod větším drobnohledem, vybírejte z 11 lokací v metropoli. Více info ➥ ZDE.

přehled článků

Zákaznická karta VAN GRAAF Vám přináší pozvánky na módní prezentace, vybrané zboží za přednostní ceny, osobní narozeninové překvapení nebo uvítací poukaz v hodnotě 300 Kč. Zákaznickou kartu dostanete v obchodním domě VAN GRAAF na Václavském náměstí!

Ačkoli v únoru mrzne a (výjimečně) sněží, nové podniky rostou v metropoli jako houby po dešti. Hned na začátku roku jsme našli 30 nováčků na pražské scéně. Pověst pestrého gastronomického parku posílily Vinohrady, kde sídlí každý třetí nedávno nově otevřený podnik.

Narazte kulichy, oblékněte rukavice a vyrazte ven. Nebojte, bude vás hřát láska a kdyby náhodou nehřála dostatečně, schováte se před zimou na jednom z 15 míst, která vám pro romantické (ale i bláznivé nebo gurmánské) rande doporučíme.