Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

6+1 přírodní koupaliště v Praze: přehrada, rybníky, biotop i lázně

doporučujeme | 20. 6. 2017

Kdo se rád koupe se zvířátky (a teď máme na mysli kachny a nikoliv mrtvé ryby), tomu doporučujeme náš PŘEHLED PRAŽSKÝCH PŘÍRODNÍCH KOUPALIŠŤ. 

P.S. Radši byste skočili do venkovního bazénu? V tom případně mrkněte SEM

Biotop-Radotin-02-c-Rostislav-Zapletal-1200x675_c.jpg

Koupaliště Motol
– Praha 5

Koupaliště Motol je přírodní vodní nádrž s protékající vodou. Dno se pozvolna svažuje až k hrázi, kde je hloubka asi tři metry. Najdete tu i nudistickou pláž.
Otevírací doba: 9:30 - 20:00 hodin
Celodenní vstupné: 70 Kč (od 17.00 hodin sleva 50 %)

 

Přírodní koupaliště Motol

Přírodní koupaliště a občerstvení se zahrádkou....motol%281%29.jpg


Koupaliště Džbán – Praha 6

Přírodní koupaliště Džbán můžete navštívit třeba tehdy, když je v Divoké Šárce na koupálku hlava na hlavě. Voda je tu vcelku čistá (i když mnohdy třeba ne na pohled). Letos se tu můžete dokonce sklouznout na skluzavce.
Náš tip: Pokud se vám nechce platit vstupné, nechoďte do areálu koupaliště, ale rozložte si deku na druhé straně nádrže. Navíc sem můžete vzít i svého čtyřnohého mazlíčka.
Otevírací doba: 9.00 – 21. 00 hodin 
Celodenní vstupné: 90 Kč (od 17.00 hodin 60 Kč)

 

Koupaliště Džbán

Koupaliště v přírodě....dzban%281%29.jpg


Hostivařská přehrada – Praha 10

Největší vodní plochou v Praze ke koupání je Hostivařská přehrada, která se nachází uprostřed Hostivařského lesoparku. V areálu koupaliště jsou dvě pláže, a to hlavní pláž a pláž nudistická. 
Náš tip: Vstaňte z deky a užijte si některou ze záplavy aktivit, které tu jsou k dispozici. 
Otevírací doba: 9.00 – 20.00 hodin
Celodenní vstupné: 90 Kč

POZOR: Stav ke dni 16. 6. 2017 - zhoršená jakost vody – sinice.

 

Hostivařská přehrada

Koupaliště s širokou nabídkou sportovního vyžití....hotivar.jpg

Žluté lázně – Praha 4

Ve Žlutých lázních pravděpodobně nenajdete čistou vodu (ke koupání tu slouží Vltava), ani klid. Nouze tu však není o zábavu (můžete tu vyzkoušet snad všechny druhy sportů i koktejlů, hrají tu djs…). 
Náš tip: Zajděte sem s partou kamarádů a užijte si parádní párty u vody.
Otevírací doba: 9.00 – 02.00 hodin
Celodenní vstupné: 100 Kč (Vstupné se platí v čase od 9:00 do 17:00 hodin, a to ve formě konzumačního vstupného. To znamená, že 100 Kč můžete podle svého výběru v plné výši projíst, propít nebo prosportovat.)

 

Žluté lázně

Žluté lázně jsou unikátním prostorem s nezaměnitelnou polohou a bohatou historií....zlutelazne%282%29.jpg

Šeberák - Praha 4

Na Šeberáku se můžete vykoupat, občerstvit, zahrát si tu beach volejbal nebo ping pong. Půjčit si můžete i šlapadlo.
Náš tip: Máte-li psa, můžete ho na vodítku vzít s sebou. V prostorách parkoviště areálu se psi mohou i koupat.
Otevírací doba: 11.00 - 22.00 hodin (v pondělí otevřeno pouze do 20.00, v pátek a sobotu až do 24.00)
Vstupné na pláž: 80 Kč (děti 50 Kč) (v současné době se z důvodu horší kvality vody tento vstup neplatí - stav ke dni 14.6.2017)

POZOR! Na začátku sezóny byl na Šeberáku vyhlášen zákaz koupání z důvodu přemnožení sinic. „Podle posledního výsledku rozboru vody ze dne 6. 6. je tady sinic sice méně, a nebezpečí už není tak velké, přesto koupání nelze doporučit zvlášť citlivým jedincům,“ říká Matěj Čermák, vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Hygienické stanice hlavního města Prahy.

 

Šeberák - Cafe Na Dne

Přijďte se vykoupat, osvěžit se dobře vychlazeným pivečkem nebo domácí limonádou....seberak%281%29.jpg

Biotop Radotín – Praha 5

V Radotíně se čistá voda v koupacím jezeře udržuje bez chemie za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. 
Náš tip: Pokud se chcete jen smočit, kupte si vstup jen na hodinu nebo na dvě, koupaliště tuto možnost jako jedno z mála nabízí. Ušetříte. Jestli je v areálu narváno, zjistíte zde.
Otevírací doba: Po- Pá: 11.00 – 20.00, víkend 9.00 – 20.00, ranní plavání: 7.00 – 9.00 hodin
Celodenní vstupné ve všední den: 100 Kč (po 13. hodině 80 Kč, po 16. hodině 60 Kč)
Celodenní vstupné o víkendu: 150 Kč (po 13. hodině 110 Kč, po 16. hodině 80 Kč)

 

Biotop Radotín

Přírodní koupaliště v Radotíně s ekologickou filtrací a čištěním vody....Biotop-Radotin-03-c-Rostislav-Zapletal-1200x675_c.jpg


Na co se můžeme těšit: Koupaliště Lhotka

Revitalizace přírodního koupaliště Lhotka je plánována již delší dobu. Zdá se ale, že teď je vše na dobré cestě. V květnu bylo na úřední desce MČ Praha 4 vyvěšeno stavební povolení týkající se vybudování staveb na území koupaliště Lhotka. Pokud se nikdo v zákonné lhůtě neodvolá, bude možné stavební práce zahájit.

lhotka.jpg

Zajímá-li vás, jaká je aktuální kvalita vody na koupališti, kam se chystáte, sledujte stránky Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Vzhůru do bazénu!

Dáváte-li přednost koupání v bazénu, kde je kvalita vody pod větším drobnohledem, vybírejte z 11 lokací v metropoli. Více info ➥ ZDE.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!