Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Zpěvomat a buskeři v ulicích i letní párty u vody

doporučujeme | 4. 6. 2017

V novém týdnu se těšte na romantiku u Vltavy, super sportovní aktivity i hudbu v ulicích. Kávu si nechte naservírovat v úplné tmě od nevidomých číšníků a určitě zaskočte na nejšílenější akci tohoto týdne do Továrny. Slibujeme, že se budete nudit!

zpevomat.jpg

Kam v týdnu zajít, když...

A)    bude venku hezky

Tento týden rozhodně zapomeňte na obyčejný běh nebo nudnou posilovnu a sportujte jinak. V pondělí doporučujeme první letošní snídani s plaváním v Biotopu Radotín, v úterý jógu na Štvanici, za kterou zaplatíte pouze úsměvem, a ve středu pak jízdu na speciálním kole na Výstavišti.

 

Snídaně s plaváním

Biotop Radotín

05.06. 07:00 

Halfbike testovací jízda v Praze

Halfbikes

07.06. 15:00

halfbike.jpg
Halfbike není kolo, tříkolka ani koloběžka, halfbike je prostě halfbike. Vyzkoušejte, jak se na něm jezdí.

B)    bude venku hnusně
Před deštěm (třeba tím úterním) se můžete schovat třeba do Kavárny POTMĚ, kterou najdete od pondělí až do 22. června na náměstí Republiky.

 

Kavárna POTMĚ

Nadační fond Českého rozhlasu

05.06. - 22.06.

V pátek 9. června se otevřou kostely (včetně jednoho speciálního na Vltavě), které vás před špatným počasím spolehlivě schovají. Jejich prohlídku můžete v případě hezkého počasí spojit s tradiční Poutí světla přes Karlův most a přenést společně s ostatními hořící svíci z kostela sv. Tomáše na Malé Straně do kostela Nejsvětějšího Salvátora na Křížovnickém náměstí.

 

Noc kostelů

Noc kostelů

09.06. 18:00

kostel%281%29.jpg
Kostel Panny Marie Sněžné.

Hudba v ulicích zadarmo

V ulicích bude znít hudba. Hned v pondělí se na náměstí Míru, Tylově náměstí, Andělu, Jungmannově náměstí a Hradčanské rozezpívá Zpěvomat, v úterý zahrají v Kaizlových sadech v Karlíně Please the Trees a na konci týdne zaplaví město buskeři.

 

Zpěvomat

Hlasohled

05.06. 14:00


 

m3 / Umění v prostoru

Bubec

06.06. - 01.10.


 

Praha Žije Hudbou

Praha Žije Hudbou

08.06. - 10.06.

prahazije.jpg
Festival pouličního umění, který vám dokáže vylepšit den.

BONUS: Nejšílenější akce týdne

Mysleli jsme, že vás vyhecujeme, abyste se přihlásili na ochutnávku smradlavého švédského kvašeného sledě, ale už je bohužel plno. Takže pokud si nechcete přijít jen přičuchnout, našli jsme pro vás jinou šílenost - večer s výběrem toho nejnudnějšího z norské Slow TV. Je libo mrknout na záznam rybolovu nebo na maraton v pletení, na kterém usínají i účastníci?

 

Surströmmingsfest

Skandinávský dům

09.06. 18:00


Pohodička na letní párty nebo v letním kině 

Na Mega Latino party s tanečními workshopy zajděte na náplavku a pokud se nechcete hýbat, ale radši budete jen poslouchat, vyrazte na Headliner ponton pod most Legií na koncert kapel Povodí Ohře a Orient.

 

The sensual sunset

Cargo Gallery

07.06. 16:00


 

Headliner 2nd Ponton

Headliner

06.06. 19:00

Tentokrát nemusíte na premiéru do tmavého sálu, ale můžete na ni vyrazit do letního kina. Na Výstavišti se promítá film Smrtihlav o atentátu na Heydricha. (Pokud je pro vás Výstaviště příliš daleko, mrkněte, kam jinam.)

 

Letní kino Výstaviště - Smrtihlav

Stromovous

09.06. 21:30


 

 

přehled článků

Dáte si máslový, čokoládový, pistáciový nebo zbrusu nový citronový? A co takhle rovnou všechny! Janečkův věnečkový boutique má otevřeno každý všední den od 11 do 18 hodin.

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!