Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Miss UK. Tereza má ráda tanec a divadlo, Karolína společenské hry

poznání | 16. 11. 2012

Víte, co mají společného Karolína Košťálová a Tereza Jinochová? Obě rády pomáhají lidem (Karolína jako zdravotní sestřička, Tereza pracuje s dětmi s Dawnovým syndromem či autismem), milují tanec i sport a chtějí se stát Miss Univerzity Karlovy. Jestli jsou dostatečně krásné a chytré, zjistíme na finálovém večeru 29. listopadu v pražském klubu Roxy
 

Karol%C3%ADna.jpgKarolína Košťálová
21 let, 1. lékařská fakulta

1. Jak by vypadal tvůj ideální den v Praze?
Ráno mě probudí sluníčko, cítím se odpočinutá a plná energie. Po vydatné snídani (jogurt s müsli) navštívím zajímavé přednášky ve škole, například psychoterapii. Poté je ideální chvíle na oběd se spolužáky v menze Jednota. Po něm bych šla s přítelem na romantickou procházku kolem Vltavy nebo na Petřín. Uchozené nohy si odpočinou v příjemné kavárně. Odpoledne bych věnovala sportu ve fitness centru zakončené saunou. Večer už podle síly posezení u vínka nebo hraní společenských her na koleji. 

2. Jak si v Praze plánuješ volný čas? 
Většinou dám na radu přátel. Navštěvujeme osvědčené podniky pro studenty, kde sledujeme pozvánky na nějrůznější akce na plakátech. Rychlá metoda jak zjistit, že se koná něco zajímavého, je facebook. 

3. Co si myslíš o seznamování v metru?
V metru bych se raději neseznamovala. S cizími lidmi navazuji konverzaci pouze, když něco potřebuji, třeba zjistit cestu. 

4. Co bys jako prezidentka ČR viděla jako svůj cíl? Líbilo by se Ti na Hradě?
Na Hradě by se mi líbilo. Chtěla bych žít tak, abych mohla být vzorem pro svoji zemi. Kladla bych důraz na poctivost a čest občana České republiky. Snažila bych se ukázat českou zemi v zahraničí jako pevný, bezpečný, důvěryhodný a stabilní stát.

5. Máš radši pravý nebo levý pražský břeh?
Mám raději pravý břeh Vltavy. Chodím kolem řeky za teplého počasí běhat a mám tam svá oblíbená zákoutí.

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg
Přidejte si tuto akci do kalendáře a rozhodně na ni nezapomenete.
 


Tereza%281%29.jpgTereza Jinochová
20 let, Pedagogická fakulta

1. Jak by vypadal tvůj ideální den v Praze?
Den nastartuji během po parku. Snídani si vychutnáme s přáteli v útulné kavárně na Žižkovské věži. Prahu budeme mít jako na dlani. Ideální den v Praze by určitě neproběhl bez návštěvy Staroměstského náměstí (především během vánočních svátků) a ochutnávky trdelníku. Jsem člověk, který má rád tanec a divadlo, proto bych den zakončila návštěvou muzikálu. Nedávno jsem zhlédla muzikál Bídníci a těším se na muzikál na ledě - Popelku.

2. Jak si v Praze plánuješ volný čas? 
Spoléhám raději na místa, která mám ověřená. Ale pokud dostanu zajímavý tip od někoho z mým blízkých, nebráním se a ráda vyzkouším něco nového. 

3. Co si myslíš o seznamování v metru?
Takové seznámení jsem ještě nezažila. Lidé se dnes seznamují na různých místech – ať už se jedná o kavárny, kina, kluby či sociální sítě. Důležité je, aby si ti dva rozuměli. Nezáleží na tom, kde a za jakých okolností se seznámí.  

4. Co bys jako prezidentka ČR viděla jako svůj cíl? Líbilo by se Ti na Hradě?
Na Hradě by se dle mého názoru líbilo každému, včetně mě. Ale zodpovědnost, kterou nese prezident by se až tak moc každému líbit nemusela. Kdyby to bylo v mých silách, pokusila bych se zařídit, aby všichni v České republice měli práci a to takovou, kterou budou dělat rádi.

5. Máš radši pravý nebo levý pražský břeh?
Národní divadlo a Václavské náměstí na pravém břehu či Petřín a Pražský Hrad na levém břehu? Můj hlas získává levý břeh.
 


 

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!