Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Když se spojí design a káva

doporučujeme | 28. 3. 2017

Pro všechny milovníky kávy a designu přinášíme výběrový přehled českých kaváren, kde si kromě šálku lahodného espressa vychutnáte i požitek z dokonale promyšleného a do puntíku vyladěného interiéru.

Text: Lucie Vrkotová (CZECHDESIGN)

phills-corner.jpg

Jednou z vůbec nejkrásnějších pražských kaváren je bezpochyby La Bohème Café. Interiér této vinohradské pražírny výběrové kávy navrhl Mario Wild. Kombinací různých stylů a kusů nábytku i dekorací bylo dosaženo opravdového interiéru bohémství. V prostoru najdeme nábytek z obchodů Stockist, Snell či Vitra, doplňky z antikvariátů, zavěšené knihy a housle či obláčkové tapety s nalepenými motýly a ptáčky. To vše je doplněno o upomínkové předměty z cest samotného majitele kavárny. Celá fúze tvoří ojedinělý a příjemný kavárenský koncept.

 

La Bohème Café

Showfloor, Degustation Bar & Shop. Podnik na Vinohradech je vybavený velkou...

la-boheme%281%29.jpg
La Bohème Café

V prosperující čtvrti pražských Holešovic najdeme kavárnu Phill's Twenty7. Interiér navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle jdou ruku v ruce s industriálním prvky, které jsou pro Holešovice typické. Autorkou grafické stránky bistra je Anna Balounová. Nejklíčovějším designovým prvkem jsou však světla Neverending Glory, která navrhli Jan a Henry pro firmu Lasvit. Ta mají interpretovat klasické a opulentní křišťálové lustry a do nové podoby kopírovat jejich ikonické obrysy. 

 

Phill's Twenty 7

Restaurace v Holešovicích....

phils-27.jpg
Phill's Twenty7

Loňským vítězem soutěže Interiér roku v kategorii veřejný interiér se stal dejvický prostor Café Záhorský. Rodinná kavárna a pekárna se nachází v původně secesním domě a její interiér řešilo studio JRA Magdaleny Rochové. 

 

Café Záhorský

Kavárna, bistro i pekařství...

cafe-zahorsky.jpg
Café Záhorský

Do letošní soutěže Interiér roku se do stejné kategorie přihlásila kavárna Dos Mundos, kterou najdeme v Praze na Letné. Originální interiér vás zaujme již na první pohled z ulice. Ve výloze jsou zavěšeny houpačkové systémy v červené barvě a za barem si všimneme výrazné grafiky. Řešení interiéru se ujal Architektonický ateliér +arch.

 

Dos Mundos Café

V listopadu 2016 otevřená kavárna pražírny Dos Mundos na Letné. Druhý projekt...

dos-mundos-2.jpg
Dos Mundos

Krásná kavárna v pražských Dejvicích, která je oživena originálním interiérovým designem, nese název Místo. Vychutnáte si zde výběrovou kávu doubleshot a kochat se u toho můžete ilustracemi Kateřiny Kynclové, které zdobí místní stěny. Návrh prostoru projektovala architektonická kancelář Edit. K posezení byly vybrány židle české firmy TON, které byly následovně oživeny barevným nátěrem vždy jedné ze čtyř nohou.

 

Místo

Doubleshot otevřel svou třetí kavárnu. Na své si v Dejvicích přijde každý, kdo má rád...

kavarna-misto-2.jpg
Kavárna Místo

Možná by vás nenapadlo zajít na dobrou kávu do kadeřnického salónu. Pražský Red Salon je však důkazem, že spojit se dá krásné s užitečným. V horním patře kadeřnictví je totiž vybudována stylová kavárna, jejíž součástí je navíc knihovna vybavená výtvarnými publikacemi, časopisy a knihami o umění a designu. Ozkoušeno na vlastní oči, chuťové buňky i vlasy.

 

Red Salon

Kadeřnický salon....

redsalon-3%281%29.jpg
Red Salon

Úplnou novinkou na poli kavárenského fajnšmekrovství je počin s názvem SmetanaQ. Kavárna byla zřízena na pražském Smetanově nábřeží a návštěvníky láká na dobrou kávu, dezerty a minimalistický design, kterému dominuje skleněný lustr, který navrhla česká sklárna BOMMA.

 

SmetanaQ Café & Bistro

Café & Bistro...

smetanaq.jpg
SmetanaQ - café & bistro
 

Další cool mimopražské kavárny najdete na webu CZECHDESIGN.

přehled článků

Zákaznická karta VAN GRAAF Vám přináší pozvánky na módní prezentace, vybrané zboží za přednostní ceny, osobní narozeninové překvapení nebo uvítací poukaz v hodnotě 300 Kč. Zákaznickou kartu dostanete v obchodním domě VAN GRAAF na Václavském náměstí!

V únoru zvládnete s prázdnou peněženkou oslavit masopust i narozeniny Národní galerie (s Valentýnem to už asi bude o trochu horší). Bez koruny v kapse se naučíte plést, potrénujete bruslení...

Narazte kulichy, oblékněte rukavice a vyrazte ven. Nebojte, bude vás hřát láska a kdyby náhodou nehřála dostatečně, schováte se před zimou na jednom z 15 míst, která vám pro romantické (ale i bláznivé nebo gurmánské) rande doporučíme.