Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Máte taky strach z neznámého? Bojíte se uprchlíků na výstavě?

doporučujeme | 14. 2. 2017

V nedávné době byly milióny lidí nuceny opustit svoje domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémní chudoby. Tato situace přinesla do naší společnosti hodně nejistoty a stále vyvolává mnoho otázek. Nová výstava Strach z neznámého se pokouší překonat bariéru nekomunikace. Vystavená díla domácích i zahraničních umělců a umělkyň se zabývají utečenci, ale i naším vztahem k nim.

Foto: Milan Mikuláštík

album/News_Model_News/1368/IMG_9725upr.jpg

 

Strach z neznámého

Národní technická knihovna

01.02. - 31.03.album/News_Model_News/1368/IMG_9533upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9501upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9632upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9522upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9551upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9593upr.jpg

album/News_Model_News/1368/IMG_9742upr.jpg
 

Vystavují:
Radovan Čerevka (SK), Pavlína Fichta Čierna (SK), Janka Duchoňová (SK), Alena Foustková (CZ), Mandy Gehrt (DE), Grandhotel Cosmopolis (Svět/World), Zahra Hassanabadi (IRN/DE), Oto Hudec (SK), Lukáš Houdek (CZ), Mario Chromý (SK/CZ), Daniela Krajčová (SK), Ilona Németh (SK), Kristián Németh (SK), Nová věčnost (CZ), Martin Piaček (SK), Dan Perjovschi (RO), Tomáš Rafa (SK), Oliver Ressler (AT), Birgit Rüberg (DE), Kateřina Šedá (CZ), TOY_BOX (CZ), Ján a Olja Triaška (SK), Eliška Vrbová (CZ), Anna Witt (DE/AT), Tobias Zielony (DE), Artur Żmijewski (PL)
Kurátorka: Lenka Kukurová
Architekt výstavy: Milan Mikuláštík
Produkce: Eva Čech Valentová

 

Strach z neznámého

Národní technická knihovna

01.02. - 31.03.přehled článků

Máte hlad? Hledáte inspiraci do šatníku? Nebo chcete ulovit nové zážitky v metropoli? Mrkněte na 11 nováčků na pražské módní, oděvní i gastro scéně.

Do Chorvatska se vám nechce a jinam k moři se letos nedostanete? Přestaňte ronit slzy, vlastní malé moře si doma v paneláku stejně nevypláčete, a vyrazte radši na koupaliště.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!