Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Tipy týdne: Těšte se na skandinávskou zimu i čínské vylomeniny

doporučujeme | 14. 1. 2017

Nový týden v Praze odstartují přešlapy (úspěšných osobností), v jeho půlce vás čekají přemety (čínských akrobatů) a v pátek pak můžete nějaké ty (pře)skoky předvést vy sami. Otevírá se totiž ledové kluziště v nákupáku ve Štěrboholech. Kromě toho všeho vás čeká i spoustu dalších akcí.

12362743_1013628322022759_1454598309482303337_o.jpg

Pondělí

V pondělí o svých největších fuckupech a přešlapech promluví farář Zbigniew Czendlik, fyzička Anna Fučíková, místopředseda Technologické agentury ČR Martin Bunček, spoluautorka projektu #prsakoule Kateřina Vacková a badatel na poli psychedelik Tomáš Fajfr. U toho fakt musíte být!

Úterý

Bio Oko na vás mrká vinylovýma očima a zve na gramofonový mejdan. Natrefíte tu na více jak 4 000 titulů (od Menšíka, přes Deep Purple, Depeche Mode až po Hurvínka). Tahle a další "elpíčka" tu pořídíte od 25 kaček.

 

Vinyl Fever v Biu OKO

Bio Oko

17.01. 12:00

Fanoušci komiksu honem do Crossu. V úterý se tu budou křtít komiksy z edice Nejisté domovy a taky se tu bude rozdávat nějaké to počteníčko. Zdarma dostanete komiksy Silnější než někdo, Nebuď jak gádžo a Lili a dvě mámy. Vstup taktéž zdarma.

 

Křest komiksů spolku Ašta Šmé

Cross Club

17.01. 19:00

Středa

Všem, kteří nemají čas a neustále jsou někde v trapu, doporučujeme fesťák krátkých filmů. Tudy totiž stačí jen proběhnout a stejně toho hodně uvidíte. Vyrazit se vyplatí například na filmy ze sekce Trouble every day nebo sekce Brutal relax show.

 

Festival krátkých filmů

Kino Světozor

18.01. - 22.01.

Čínský národní cirkus přiváží nový program s názvem Grandhotel Hong Kong - Svět návštěvníka Říše středu. Staňte se návštěvníkem Říše středu i vy a užijte si dech beroucí akrobatická čísla, magii, umění charismatických žonglérů i vylomeniny klaunů.

 

Čínský národní cirkus

Kongresové centrum

18.01. 19:00

Čtvrtek

Scandi, fesťák který vás rozhodně nezahřeje, nabídne přehlídku aktuální tvorby filmařů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu. Festival odstartuje exkluzivní premiéra Sámské krve - filmu o sámské dívce, která sní o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným…

 

Scandi

Film Europe

19.01. - 22.01.

A na severu ještě zůstaneme. Jaké je to nakupovat o víkendu v IKEA, ví asi každý z nás. Jaké to je, když je člověk designérem v IKEA, to prozradí Iiny Vuorivirta. Vstup na přednášku je zdarma, je však třeba se předem registrovat.

 

Designérem v IKEA: Iina Vuorivirta

Studio Alta

19.01. 17:00

P.S.: Ve čtvrtek taky vychází nový CityBeekend - tipy na nejzajímavější akce o víkendu v metropoli a CityBeekend pro děti. Jestli je chcete dostat do mailu, zaregistrujte se. Je to samozřejmě grátis. ;-)

12640497_10156523931650327_4107204532369770157_o.jpg
Kluziště v Europarku - v teple, zdarma a pod střechou.

Pátek

Vášniví bruslaři (a shopaholici zároveň) se mohou těšit na kluziště s pravým ledem přímo uprostřed obchodního centra – v teple, pod střechou a zdarma. Otevřeno bude od 9.00 do 21.00 hodin a brusle se tu budou půjčovat za dvacku. (Pokud chcete jít bruslit jinam, tady je náš kompletní průvodce bruslením v Praze.)

 

Bruslení v teple pod střechou

Europark Štěrboholy

20.01. - 05.03.

Hudbu s pohybovým divadlem či baletem, videoartem, videomappingem či filmem a fotografickým uměním smíchá fesťák Spectaculare. První večer festivalu se těšte na Kompakt night v Radlické. Label Kompakt sídlící v německém Kolíně patří mezi absolutní špičku evropské klubové hudby.

 

Festival Spectaculare

Festival Spectaculare

20.01. - 20.02.

Mega švihlá akce s názvem Den Péra ovládne Storm Club. V rámci tohohle genitálního mejdanu vás čeká funkovej matador Dj CUT DEM, kapela 3LOGIT, tombola, turnaj ve fotbálku a spoustu fakt podivných dekorací a jiných výstředností.

 

Den Péra 2017

Storm Club

20.01. 21:00

Novinky v kinech:

V kinech to tentokrát bude pestrý. Rozpolcený Poslední král si zatančí s dámami. V kole se bude točit Šíleně šťastná Tanečnice i Královna Kristýna. Strnadovi zdolají Krkonoše i Divoké vlny 2 a pak počkají na xXx: Návrat Xandera Cage. Vůbec nechápete, o čem je řeč? Mrkněte na názvy filmových premiér sem.

Divadelní premiéry:

V divadle vás čeká uctivý remake hry Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra - Jonáš a tingl tangl.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!