Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Tipy týdne: Dobroty na špejli i cesta tajemnou džunglí

doporučujeme | 1. 1. 2017

Hned na začátku nového roku prostě musíte vyrazit do nově otevřených podniků - zvlášť když se jedná o takové pecky jako bistro Špejle nebo restaurace a music club 10HP. Až se nadlábnete, můžete se projet na bruslích nebo projít džunglí, která nikdy nespí.

FotorCreated%2844%29.jpgPondělí

Je libo jednohubku, sladký dezert nebo jinou malou dobrotu na špejli? Pak musíte vyrazit do nově otevřeného bistra Špejle v Jindřišské, kde si možná budete připadat trochu jako ve španělském tapas baru. A pozor, až budete odcházet, zaplatíte podle toho, kolik špejlí zbyde na vašem stole.

 

Špejle

V prosinci 2016 otevřené bistro nabízí jednohubky i dezerty na špejli....

Úterý

Úterý je posledním dnem, kdy se (zadarmo) sklouznete před Průmyslovým palácem. Ve středu už venkovní kluziště z Holešovic zmizí a vy se budete muset spokojit se zamrzlými loužemi nebo vyrazit na Kulaťák

 

Bruslení na Výstavišti

Výstaviště Praha

22.12. - 03.01.

V Rock Café bude až do konce ledna zdarma k vidění výstava autorky, která umělecky ztvárňuje skoro výhradně ženy. Z pláten na vás vykoukne 13 portrétů zpěvaček + 13 dalších obrazů ze zahraničních výstav. Vernisáž okoření koncert kapely Blastersex.

 

13laster 13itches

Rock Café

03.01. - 31.01.Středa

Uprostřed týdne si můžete vyrazit z kopýtka v nově otevřeném music clubu v Rytířské. Kromě hudby tu servírují i skvělé italské jídlo, takže hladoví domů určitě nepůjdete. Jako specialitu tu například nabízejí metrovou pizzu.

 

10HP

Italský podnik, kde budete moc ochutnat nejen italské pokrmy a vína, ale také pravou...

pizza.jpg
Metrová pizza v nově otevřeném podniku 10HP.

Čtvrtek

V Kavárně co hledá jméno se sejdou vášniví cestovatelé Lubomír Chudoba a Petr Freimann a vezmou vás s sebou do Panamy a na Sibiř. Už teď (ještě než oba muži začnou vyprávět) můžete hádat, kolik kilogramů s sebou ponesete nebo na kolik medvědů cestou narazíte.

 

Cestování na lehko a na těžko aneb souboj kilogramů

Kavárna co hledá jméno

05.01. 18:30


 

P.S.: Ve čtvrtek taky vychází nový CityBeekend - tipy na nejzajímavější akce o víkendu v metropoli a  CityBeekend pro děti. Jestli je chcete dostat do mailu, zaregistrujte se. Je to samozřejmě grátis. ;-)

Pátek

Kdo by v lednu raději než na hory vyrazil do tepla, ale tak nějak na to nemá kačky, může se alespoň ohřát ve skleníku Fata Morgana v Botanické. Po setmění tu na všechny návštěvníky čekají drobné tropické žabky, tajemné osvětlení a především džungle, která nikdy nespí.

 

Džungle, která nespí

Botanická zahrada hl. m. Prahy

06.01. 18:00

14. ročník Rock Café Contestu, do kterého se ze základních kol probojovalo 5 kapel (Fall From Everest, Highstreet Hooligans, Lajna, M3TA (Třetí Meta), Two Finger Slide), jde do finále. Přijďte podpořit svého favorita, vstupné je jen pade.

Novinky v kinech:

V lednu může do kina celá rodina. Dámám doporučujeme La La Land plný písní nebo drama Paterson, pány zveme na Velkou čínskou zeď s Mattem Damonem a děti na animák Ozzy. A kdo si nevybral, ať mrkne sem.


Divadelní premiéry:

Vánoční dobroty dokousány? Pak je čas na komedii plnou kousavého humoru s názvem Když ptáčka lapají...

 

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!