Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend: Svatomartinské, silný odér ze severu a vzhůru do Pokojů!

doporučujeme | 11. 11. 2016

 

Amerika si vybrala. Teď je řada na vás, abyste si zvolili, kde si o víkendu dáte do trumpety. Sníh už bychom měli, teď ještě svatomartinské víno a pečenou husu. Vybrali jsme několik restaurací, kde vás o víkendu svátečně pohostí. Zároveň zveme na pátý ročník festivalu mladého umění - výtvarné ateliéry z uměleckých škol z celého Česka dostaly každý jeden pokoj a úplnou volnost, jak ho vyzdobí.


clanky4/12239409_702732736530037_2034077223225383826_o.jpg 
POKOJE = 51 ateliérů českých výtvarných škol v 1 paláci. K vidění bude mnohé.

KAM V PÁTEK VEČER

Konec pracovního týdne bude mít příchuť Skandinávie. Možná komedie, možná akční střílečka bude večerní fotbalový zápas českého nároďáku s výběrem Norů v kvalifikaci na mistrovství světa (výkop ve 20:45 v Edenu). Naopak předem daný žánr mají snímky ze Severského filmového podzimu. Skandinávskou novou kuchyni (plnou jehličí a mechu) ochutnáte třeba v restauraci Eska.

Je libo něco pikantnějšího? Kluci maďarský přivezli do Prahy kromě mleté pálivé papriky i špetku tamního divadla. Nebojte, mluvit budou (alespoň) v pátek česky. 

KAM V SOBOTU

Nevařte! Najíte se na v mnoha nových pop-up restauracích, které otevřou jenom na jediný den. Určitě si pochutnáte i v nově otevřeném holešovickém Chefshopu. Letenské Bio Oko samozřejmě večer promítá (třeba skvostný Anthropoid), ale přes den tady koupíte nejroztodivnější věci na Mini Bazaru.

clanky4/FotorCreated(1).jpg 
Kafkova Proměna. Potěcha pro opravdové bibliofily.

Za návštěvu rozhodně stojí i Czech Design Week v Kafkově domě - k vidění je tam třeba opravdu krááásná nová kniha Proměna od Franze Kafky. Jen bacha, ať ji nepolijete kafem, stojí necelých 10 000 korun.

Extra tip šéfredaktora: Každý jsme na tom televizním soutěžním pořadu vyrůstal a potají snil postavit se jednou proti Alešovi nebo Evě. Teď konečně můžeme!

KAM V NEDĚLI

Dopoledne zajděte na výstavu - buď do Tančícího domu na novou přehlídku prací architekta Jana Kaplického ; v DOXu končí exhibice Sportu zdar! ; nebo tradá do Botanické na Albertově, kde spatříte, očucháte a zakoupíte orchideje. Začínáte-li už řešit vánoční dárky, porozhlédněte se na blešáku ve Stormu. Nebo pusťte starosti z hlavy a draky do nebe! Chcete-li víkend vyždímat do poslední hodiny, zajděte si večer poslechnout Saru Hartman s lehce kořeněným hlasem (něco jako kardamom?).

clanky4/KinteraKristofHnedtaknepojedem6dekonstruovanychjizdnichkol2007(C)JiriSvestkaGallery.jpg 
Krištof Kintera: Hned tak nepojedem (6 dekonstruovaných jízdních kol) - Sportu zdar! v DOXu

news

Kam vyrazit v listopadu v Praze ZADARMO
POLÉVKÁRNY v Praze: Velký přehled, který vás opravdu zahřeje
Sedm nejzajímavějších divadelních premiér této sezóny
ROZHOVOR: Město je nejúžasnější vynález lidstva, říká architekt Okamura

víkend  

přehled článků

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Vybrali jsme sedm pražských kaváren, kde je skvělá káva standardem, ale servírují k ní vždy ještě něco navíc. P.S. Neukazujte tento seznam na Pražském hradě!

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!