Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Jak se nepovedl jeden pražský Gangnam style...

kultura | 7. 11. 2012

[gang1.jpg]Přesně v 6 hodin večer měl na Václavském náměstí proběhnout flash mob. "Uděláme flash mob v co největším počtu lidí, tančících Gangnam Style v Praze. Jde o pobavení sebe, kamarádů i kolemjdoucích!" zvali na akci pořadatelé, kteří chtěli vytvořit "nejšílenější akci roku".

Reportérka: Johana Fundová

Už dvacet minut před šestou hodinou byla horní část Václavského náměstí naplněna především mladými lidmi, kteří se očividně chtěli flashmobu účastnit. Přítomni byli i novináři a tanečnice v červených minisukních. Asi dvě minuty poté, kdy měla celá akce začít, se z reproduktorů konečně ozvaly první tóny hudebního videoklipu, který trhá rekordy sledovanosti na YouTube. Hned po pár vteřinách ale hudba vypadla. Vše se opakovalo asi pětkrát, což mělo za následek, že akce vzbudila pozornost Městské policie.

gang2%281%29.jpg


Ta ani chvíli neváhala, prorvala se až k pořadatelům a požadovala po nich povolení k této akci. Když si policisté ověřili, že pořadatelé žádné povolení nemají, jednoho z nich ihned odvedla. Dav se poté několikrát snažil skandovat "Gangnam style", ale policie byla neoblomná. Dnešní pražský flash mob se tak, bohužel, nevyvedl. Je pravděpodobné, že kdyby nebyly problémy s hudbou, celá akce by se vydařila.

přehled článků

Nějaký ten vývar nebo gulášovka se krčí jako nevýznamný komparz v jídelních lístcích snad všech restaurací. V Praze však najdete i bistra, kde polévky hrají prim. A ne jen tak ledajaké!

Jestli ještě nevíte, kde se letos bruslí, mrkněte na náš přehled venkovních kluzišť a běžte se klouzat! Bruslí se na náměstích, v kasárnách, na střeše... Poradíme vám, kde se budete klouzat i zadarmo.

Ať vás ani nepadne zapínat televizi! Máme pro vás pět tipů, kam vyrazit s dětmi, když je za okny zrovna nečas. Co třeba chytat ryby v muzeu, zkusit najít králíka v rádiu nebo si vytvořit vlastní plechový hrnek?