Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Jak se nepovedl jeden pražský Gangnam style...

kultura | 7. 11. 2012

[gang1.jpg]Přesně v 6 hodin večer měl na Václavském náměstí proběhnout flash mob. "Uděláme flash mob v co největším počtu lidí, tančících Gangnam Style v Praze. Jde o pobavení sebe, kamarádů i kolemjdoucích!" zvali na akci pořadatelé, kteří chtěli vytvořit "nejšílenější akci roku".

Reportérka: Johana Fundová

Už dvacet minut před šestou hodinou byla horní část Václavského náměstí naplněna především mladými lidmi, kteří se očividně chtěli flashmobu účastnit. Přítomni byli i novináři a tanečnice v červených minisukních. Asi dvě minuty poté, kdy měla celá akce začít, se z reproduktorů konečně ozvaly první tóny hudebního videoklipu, který trhá rekordy sledovanosti na YouTube. Hned po pár vteřinách ale hudba vypadla. Vše se opakovalo asi pětkrát, což mělo za následek, že akce vzbudila pozornost Městské policie.

gang2%281%29.jpg


Ta ani chvíli neváhala, prorvala se až k pořadatelům a požadovala po nich povolení k této akci. Když si policisté ověřili, že pořadatelé žádné povolení nemají, jednoho z nich ihned odvedla. Dav se poté několikrát snažil skandovat "Gangnam style", ale policie byla neoblomná. Dnešní pražský flash mob se tak, bohužel, nevyvedl. Je pravděpodobné, že kdyby nebyly problémy s hudbou, celá akce by se vydařila.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!