Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Knoflíkoví válečníci z Dyzajn marketu

doporučujeme | 23. 9. 2016

Podzimního Dyzajn marketu se účastní více než 180 designérů. Ve stručné vizitce vám představíme alespoň jedno studio, které o víkendu 24. a 25. září bude na piazzettě u Národního divadla prodávat unikátní pestrobarevné knoflíky, které k saku nebo do košile připevníte bez jediného vpichu jehly s nití. Módní revoluci rozpoutali kluci z Cnoffs. A o víkendu představí novou kolekci v pastelových barvách.

clanky4/Cnoffs3.jpg


 

Jak jste se k tvorbě vlastních knoflíků bez nití vlastně dostali? 
Vhodným spojením našich různých tvůrčích schopností vypadl vyměnitelný knoflík bez nitě, který může fungovat jako perfektní stylový doplněk. Věříme, že v každém jednotlivci je síla, ale takovou pecku dokáží vymyslet jen čtyři chlapi v hospodě.

Tam vznikl i název vaší značky?
Název Cnoffs [knofs] na první poslech evokuje knoflíky. My jsme ale chtěli do názvu schovat další rozměr. S trochou důvtipu odhalíte, že uvnitř je slovo “off” a zároveň pozpátku slovo “on”. Proto je písmeno “n” v našem logu otočené. On. Off. On. A značka Cnoffs je na světě.

Čím se cítíte být víc? Tvůrci, návrháři, designéři, výtvarníci, autoři…?
No přece cnofflíkáři! :-) K naší tvorbě potřebujeme být pokaždé někým jiným, takže se dohromady snažíme kombinovat naše schopnosti, abychom zvládli bez cizí pomoci co nejvíce činností. Od grafiky a ručních návrhů přeskakujeme k číslům a zákonům, abychom se pak postavili za fotoaparát, videokameru a někdy i před ně.


 

Dyzajn market podzim

Dyzajn market

24.09. - 25.09.


 

Živíte se tvorbou na plný úvazek?
Vzhledem k tomu, že jsme na trhu teprve krátce, ještě nás to neživí. Tvorbě ale věnujeme 110 procent našeho volného času.

Co vás na vaší práci nejvíc trápí?
My se tím vyloženě bavíme a užíváme si, že po nás něco zůstává. Jediné, co nás trápí, je množství podnikatelských překážek, které na začínající podnikatele klade nadbytečně složitý právní systém.


clanky4/Cnoffstym.jpg 

To jsou oni - cnofflíkáři!

Vidíte ve vaší práci nějaký vyšší smysl?
Ukazujeme dámám i pánům, že něco – knoflík –, co existuje stovky let, mohou vidět v jiném světle, mohou vyřešit problém a ještě k tomu mít styl. Je to pro nás takřka poslání!

Kde vidíte svoji značku za několik let - o čem sníte?
Sníme o tom, že se jednou bude značka Cnoffs skloňovat na všech kontinentech.

VIDEO
Jak speciální knoflíky Cnoffs vlastně fungují?

 

přehled článků

V dubnu si zdarma zahrajete Prahaton, nadlábnete se na Street Food festivalu nebo si podle dobrého křesťanského vychování upálíte nějakou tu čarodějnici. Ale nejen to!

Vezmeme vás na místa, kde jste ještě zaručeně nebyli. Poradíme vám, kde si dát ta nejlepší křidýlka, kde najdete automatizovanou kantýnu nebo kde oslavit narozeniny vašeho psa.

V metropoli najdete únikové hry velmi dobré, průměrné, ale bohužel i špatné. První únikovka otevřela v Praze přibližně před dvěma lety. Dnes najdete ve městě více než 100 únikových her. Vybrali jsme ty nejzajímavější.