Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

CityBeekend 29. 6. - 1. 7. 2012

kultura | 29. 6. 2012

"Pražský Montmartre", "čtvrť hospod" nebo "zaplivaná díra" - Žižkov si vysloužil už hodně přezdívek, svůj obrázek si můžete udělat sami v pátek v noci, kdy se tato čtvrť (mimochodem, součástí Prahy je pouhých 90 let) stane dějištěm multižánrového hudebního festivalu Letní Žižkovská noc. V pěti klubech vystoupí 27 kapel různých žánrů od hip hopu po rock´n´roll. 

Ještě nemáte dost hudby? Pak je tu sobotní koncert skupiny Hadouken!, která měla vystoupit na zrušeném Prague City Festivalu, místo toho je uslyšíte v Lucerna Music Baru. V neděli můžete hudební maraton zakončit noblesně v Obecním domě na akci Hollywood Night, kde vám Český národní symfonický orchestr zahraje skladby z filmových trháků jako Star Wars nebo Amélie z Montmartru.

V pátek máte poslední možnost vyzkoušet, že americké jídlo nejsou jen umělohmotné sladké housky a přesolené hranolky - končí festival Taste of America  (těšte se brzy na další gastrofestival). Od soboty je v galerii Trafačka k vidění nová výstava Girl Power  o drsných holkách, které si zamilovaly grafitti a streetart. Organizátoři slibují, že vernisáž bude originální mejdan, který v Praze nikdy nebyl a možná už nikdy nebude". Tak tam rozhodně budeme!
 

hadouken-shot.jpg

Skupina Hadouken!


Vaše CityBee

přehled článků

Není zapotřebí žádných drahých přímořských dovolených, k naprosté spokojenosti stačí se v podvečer posadit na lavičku a poslechnout jazzový koncert, shlédnout film pod hvězdami nebo si jít zatančit. Přinášíme 21 důvodů, proč vybalit kufry a zůstat v červenci v Praze.

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Zajímavým trendem poslední doby se stalo propojení výrobny piva s restaurací. Chcete vědět, kde se pivo vaří a designu dobře daří?