Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

přehled článků

Má tady sex styl? Aneb erotika v Praze, není vždycky blaze

zábava | 31. 10. 2012

Článek o tom, jestli je erotika v Praze stylová nebo nevkusná, se objevil v našem časopise. Pro ty, co ho nedostali, vydáváme téma i na našem webu. K tématu nás přivedla mladá designérka Anna Marešovákterá se bez obav vrhla do zkoumání erotických pomůcek a sama navrhla stylovou řadu Whoop-de-doo. Anna tvrdí, že sexuální tématika v Praze nemá vkus: "Tenhle nevkus v oblasti sexu zůstal v Česku po přívalu 'E55 stylu' z Německa v devadesátých letech." My jsme zjistili, že už to tak hozné není a objevují se i poměrně příjemné sex-shopy, kam se  jen trochu stydíte vejít. I když kdo ví, jestli nezměníme názor, až se Ve Smečkách začnou ukazovat 'slečny' přímo v oknech.

Napsala: Eva Samšuková
Foto: Lukáš Rozmajzl

[erotic.jpg]

Sexshop - otevřeno se slevou
Někdy se do sexshopů stydíme vejít, protože působí jako vykřičené sámošky plné vulgarit. „Erotic City má mléčná okna polepená fotkami interiéru,“ upozornila mě na vtipný paradox Anna Marešová. Ta přibližně před rokem získala studentskou designérskou cenu za návrhy erotických pomůcek. Její diplomová práce ji přivedla do sexshopů téměř po celém světě. „V New Yorku jsou shopy diskrétními místy, kde vás prodavačky nekontrolují, jestli nekradete,“ říká. Není to ale proto, že by Američané byli otevření v oblasti sexuální zábavy. Spíš naopak – naše nápisy jako OTEVŘENO nebo SLEVA NA ZBOŽÍ by na ulici nesnesli.

erotic2.jpgI já mám při vstupu do obchodu s erotickými hračkami divný pocit. Z obchodů, které jsem obešla, vychází nejznámější řetězec Erotic City nakonec dobře. Jeho prodeny sice poutají kolemjdoucí fotky vibrátorů nebo blikajícími otevíracími hodinami, ale třeba prodejna v obchodním domě Palladium půsoní zvenčí docela vkusně. Když v jedné ze smíchovských poboček poptávám nějaké zboží, prodavačka ze mě sice nespustí oči ani na minutu, ale velmi ochotně mi vše vysvětlí a poradí. Kontrola zákazníku navíc není v Česku zase taková rarita. Ceny kvalitních vibrátorů začínají tak na pěti tisících a všichni víme, jakou mají Češi pověst.

Kromě jednoho karlínského sexshopu se to ale s obchody erotickým zbožím má v Praze bídně. Třeba v holešovické tržnici je jeden erotický obchod umístěn hned vedle vchodu do nevěstince a jako první v něm na vás vybafnou nelidsky obří vibrátory, které utlumí jakékoli vzrušení. Neochotná brigádnice za pultem vás také nenadchne. Jiný sexshop na Vinohradech je pak podle našeho fotografa Lukáše jen syrové porno. Po vtipu či originalitě se slehla zem.

Striptýzu zdar
Vizitkou každého města je také místní striptýz. Ten dámský nemá v Praze moc dobré krédo. Na okraji města potkáte v lechtivých podnicích obtloustlé postarší i devatenáctileté ženy, které "frajerům na pokoji" plní jakékoli přání. Nenechte se zmást škatulkou na internetu lákající na krásný striptýz zadarmo. V malých klubech stojí i sundání podprsenky několik stovek. V centru se volný vstup promítá do astronomických cen nápojů (dvě decky koly za 150 korun). I zde je hranice mezi striptýzem a prostitucí tenká. Záleží na hodině, kdy se v klubu ocitnete.

Ve Zlatém Stromu  máte zhruba do jedné ráno zaručenou diskotéku se striptérkami nahoře bez a s drinky okolo stovky, ale nad ránem vás čeká nevkusná lesbická show. V Hot Peppers na Václavském náměstí pak privátní představení probíhají v oddělených pokojích, monitory v hlavním sále ale zajistí detailní informovanost. V Cabaretu Carioca panuje komornější atmosféra, vtipně působí přítomnost paní vybírající poplatek za WC, která si celý večer čte magazíny. I striptýzovým klubům chybí v Praze dotaženost a originalita. Někdy už příchod ztemnělou garáží navodí patřičné pocity. Občas se snaživější tanečnice prosviští po tyči v rytmu pole dance. To ale, bohužel, není povinné.

shopy.jpg

Takhle vypadají shopy v USA (první dva) a v Německu

Bez%20n%C3%A1zvu(1).jpg

Jak se žije pražkým striptérkám?
1. Na přijímacím konkurzu je čeká pohovor v angličtině a taneček. 2. Některé si prací vydělávají na studium. 3. V nočním podniku se pracuje na krátký a dlouhý týden. 4. Na každý den mají tanečnice podrobný rozpis, v jakém pořadí jdou za sebou k tyči. 5. Rivalita mezi nimi nepanuje. 6. Oblečení a líčení si striptérky kupují samy. 7. Na podpatcích trpí. 8. Tančit na tyči se holky většinou učí za chodu. 9. Občas z tyče spadnou. 10. Hudbu si vybírají samy. 11. Z peněz od zákazníků si nechávají padesát procent, zbytek jde podniku. 12. Mzdu dostávají velkou, ale nesmí říkat jakou. 13. Partnerům buď tají, kde pracují, nebo je do podniku radši nezvou. 14. Většinou mají zkušenosti ze zahraničí. Teď frčí Švýcarsko nebo Japonsko. 15. Návštěvníci klubu mohou dívkám sahat kamkoli kromě rozkroku. Za to musí připlatit.

přehled článků

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.

Konečně nemusíte sedět v kanclu, máte tolik nápadů na to, co dělat venku, a ono... prší! Jestli už vážně nevíte coby a koušete se doma nudou, nechte se inspirovat!