Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
20
ledna

Legendy v Aeru: Osm a půl

Kino Aero

zpět na výpis akcí
 

Jak lépe oslavit sté výročí od narození klasika světové kinematografie Federica Felliniho, než projekcí jeho stěžejního introspektivního díla?

Datum:20. 01. 20
Cena:od 110 Kč
Čas:20:30 - 23:00
Kategorie: kultura|kina

Osm a půl náleží mezi nejúchvatnější filmy, které se věnují samotnému procesu filmové tvorby, a příznačně ho také mnozí filmaři, filmoví nadšenci i kritici považují za ultimativní kinematografické dílo. Snímek pojednává o režisérovi v tvůrčí krizi, který se snaží různými způsoby zažehnout svou ztracenou kreativitu. Zatímco se pokouší realizovat další projekt, tlačí na něj s neodbytnými požadavky producenti, kritici, ale také jeho přátelé i manželka a milenka. Tvůrce před svými pronásledovateli utíká do vlastního vnitřního světa, kde ve vzpomínkách, snech a fantaziích rekapituluje svůj život i přístup k umění. Fellini vytvořil extravagantní umělecký spektákl napěchovaný filosofickými i přízemními úvahami a dech beroucími výjevy. V hlavní roli mistrova alter ega exceluje Marcello Mastroianni a jeho múzy ztvárnily Claudia Cardinale, Anouk Aimée, Sandra Milo, Rossella Falk a Barbara Steele.V tomto významném díle F. Felliniho, které je považováno za jedno z nejradikálnějších, je hrdinou filmový režisér Guido Anselmi, který se ocitl v profesionální a osobní krizi. Z této situace jej však, jak se zdá, nemohou dostat ani nové filmové projekty, ani ženy. Pod tlakem svého producenta připravuje nový film, zatímco je přitahován zároveň ke své inteligentní manželce Luise, smyslné milence Carle a krásné mladé herečce Claudii, avšak ani ony mu nepomohou najít smysl života.

Kino Aero
Tel: 271771349
Biskupcova 87/31a
Praha 3, 13000
Navigovat
MHD

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Nadopujeme vás cukrem v nově otevřené pobočce Waf-Waf v Palladiu. Pak si skočíte na jedno do Old Smíchov Pub. A veselou mysl udržíte i na kurzech malování v nové škole. Otevřela i kočičí kavárna nebo mexické bistro.

Doporučujeme vyzkoušet: