Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
17
listopadu

ZRUŠENO: Ze života knih a knížek

Muzeum města Prahy

zpět na výpis akcí

Knihařství je dalším řemeslem, které bude představeno v rámci mimořádné výstavy v přízemí ctěnického zámku nazvané Ze života knih a knížek.

Začátek:17. 11. 19
Konec:13. 04. 20
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 00:00
Kategorie: poznání|muzea

 

Knihařství je dalším řemeslem, které bude představeno v rámci mimořádné výstavy v přízemí ctěnického zámku nazvané Ze života knih a knížek. Výstava zároveň navazuje na stálou expozici Řemesla v pořádku, seznamující s historií profesního sdružování pražských řemeslníků od středověku po současnost.

 

Detailně přiblíží knižní řemeslo a řemeslnou zdatnost pražských knihařů včetně jejich organizace v ceších a společenstvech. Vedle autentických ukázek knih, vandrovních a modlitebních knížek ze sbírek MMP, představí i stroje, nástroje a materiály, které knihaři při své práci používali. Výstava bude pojata jako poznávací stezka, jejímž hlavním těžištěm bude knihařská dílna s replikami tiskařského lisu, řezačky, zlatičky atp..

 

Výstava bude doprovázena víkendovými tvořivými dílnami zaměřenými na výrobu papíru, vazbu knih, lití liter, tvorbu záložek či vánočních přání a také na práci s replikami historických knihařských tlačítek a umění kaligrafie.  

 

Muzeum hlavního měst...
Tel: 224 816 772
Bohdanečská 259/1,Praha 9-Vinoř
190 17, http://
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Každý den je dobrou záminkou pro trochu té zelené terapie. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam vyrazit za zelení. Pokud jste pražští, budete je mít na dosah ruky.

Doporučujeme vyzkoušet: