Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
04
květen

Million Marihuana March 2019

Legalizace.cz

zpět na výpis akcí
 

Million Marihuana March je každoroční demonstrace a happening za legalizaci konopí, jež se začátkem května konají ve stovkách měst po světě.

Datum:04. 05. 19
Cena:Zdarma
Čas:12:30 - 22:00
Kategorie: zábava|zábava - ostatní

Součástí tohoto globálního protestu je i pražský pochod a následný kulturní happening, který se letos uskuteční v sobotu 4. května. Cílem akce je nejen poukázat na tristní legislativu týkající se konopí, ale nabídnout i možná řešení a představit možnosti využití této mimořádné byliny k léčbě a v průmyslu.
Demonstrace začne tradičně ve 12:30 na Karlově náměstí v Praze, odkud se za hudebního doprovodu vydají tisíce podporovatelů centrem města, aby nenásilně, avšak hlasitě projevili nesouhlas s kriminalizací konopí a jeho uživatelů. Od 11:30 bude v parku na Karlově náměstí nachystán workshop výroby transparentů do průvodu demonstrace.
Odpolední kulturně vzdělávací happening na ostrově Štvanice nabídne nejen politickou diskuzi, přednášky a zajímavé workshopy, ale i koncerty, neziskový sektor a program pro děti. Na happeningu se v rámci konopného trhu představí čeští i zahraniční výrobci konopných produktů z oblasti potravin, nápojů nebo textilu. Happening se bude konat od 14. do 22. hodiny a vstup je jako každý rok zdarma.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

V parku, pod kyvadlem, na střeše, ve vile na ostrově, v klášteře… Tam všude a na mnoha dalších místech se letos promítají filmy pod širým nebem. Tady je velký přehled 21 letních kin v Praze.

Doporučujeme vyzkoušet: