Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Umění mezi cenzurou a morálkou

Datum:19. 09. 18
Cena:60 Kč
Čas:18:00 - 20:00
Kategorie: kultura|galerie, vizuální umění poznání| ostatní,

Odvysílání krátkého citátu z knihy Linie krásy britského spisovatele Alana Hollinghursta na stanici Český rozhlas Vltava ve dvouhodinové kompozici Ahoj! aneb Na počátku byla voda, vzbudilo negativní reakci Rady Českého rozhlasu. Jde o marginálii okurkové sezony nebo jsme svědky jednoho z dalších pokusů omezovat umělecké produkce ve jménu ohrožení morálky podobně jako při nedávném uvedení hry Olivera Frljiće Naše násilí a vaše násilí? A jedná se o ojedinělé události nebo jde o dlouhodobý proces, kdy společensko-politické tlaky vytěsňují z veřejného prostoru aktivity, které otevírají citlivé či nepohodlné otázky a témata? Diskuzi pořádá Institut dokumentárního filmu a Centrum DOX.

Hosté:

Petr Fischer  - šéfredaktor stanice Český rozhlas Vltava

Ivana Myšková - spisovatelka 

Roman Sikora -  dramatik 

Petr Šafařík - bývalý člen Rady Českého rozhlasu

Moderuje: Tomáš Tožička

Centrum současného u...
Tel: 295568123
Poupětova 793/1
Praha 7, 17000
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

18 nově otevřených podniků, které vás vystřelí do celého světa. Můžete ochutnat japonskou, vietnamskou i mexickou kuchyni, americké burgery v duhovém provedení nebo echtovní české chlebíčky.

Doporučujeme vyzkoušet: