Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
srpna

Letní kino v kolejišti: Akumulátor 1

Nákladové nádraží Žižkov

zpět na výpis akcí
 

Projekce pod širým nebem.

Datum:09. 08. 17
Cena:80 Kč
Čas:21:30 - 23:59
Kategorie: kultura|kina

Akumulátor 1

Fantastická komedie režiséra Jana Svěráka Akumulátor 1 svým názvem ironizuje vícedílné hollywoodské akční podívané (např. Terminátor, Predátor). Podobně jako u svého celovečerního debutu Obecná škola (1991) však mladý tvůrce zdůrazňuje českou svébytnost výchozího pohledu na svět, ačkoliv z nové režisérské generace právě on nejvíc cítí nutnost vyrovnat se s jazykem amerického komerčního filmu. Promyšleně pracuje s hollywoodskou metaforikou a zkoumá možnosti vyprávění příběhu prostřednictvím filmového obrazu.

Ropáci

Dokumentární mystifikace o novém živočišném druhu, kterému vyhovují životní podmínky, které jsou pro nás smrtelné. Studentský film Jana Svěráka z roku 1988. Získal studentského Oscara americké akademie.

Nákladové nádraží Ži...
Tel: 222116203
Jana Želivského
Praha 3, 130 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: