Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
01
července

Victoria pragensis

Hænke

zpět na výpis akcí
 
Tip

Vstupte do botanického labyrintu téměř tisíce rostlinných exemplářů.

Začátek:01. 07. 17
Konec:03. 08. 17
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 18:00
Kategorie: kultura| vizuální umění poznání|fauna a flora,

Rostlinná instalace
Na celém světě je téměř 400 000 rostlin, zhruba desetina z nich se po staletí využívá jako přírodní medicína. Chceme upozornit na cenné, avšak křehké historické dědictví léčivých rostlin, a na jejich roli v kontextu městského designu. Svým názvem odkazuje instalace na objev největšího leknínu na světě, Victoria amazonica, který v roce 1801 učinil český botanik Tadeáš Haenke, jeden z prvních, kdo vědecky popsal exotickou floru latinské Ameriky. 

V rámci instalace bude probíhat doprovodný program: komentované prohlídky, workshopy a další události. Akce se koná ve spolupráci s Národním divadlem v rámci projektu Piazzetta 24/7, za laskavé podpory Městské části Praha 1. Nad událostí převzala záštitu Eliška Kaplický Fuchsová, zastupitelka Hlavního města Prahy.

Hænke
Tel:
Náměstí Václava Havla
Praha 1
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: