Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Ve Světluščí Kavárna POTMĚ obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci.

Začátek:05. 06. 17
Konec:22. 06. 17
Cena:140 Kč
Čas:10:00 - 21:00
Kategorie: gastro|kavárny

Světluščí Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájí slavnostně svůj provoz 5. června ve 12.30 hodin na náměstí Republiky v Praze. Vítat hosty ve světě zvuků, chutí a vůní bude až do 22. června. Kromě osvěžujících nápojů a zmrzliny se mohou těšit návštěvníci na koncert relaxační hudby od nevidomých muzikantů nebo si vyzkoušet potmě stavění z kostek. 

„Neřešte hubnutí do plavek a přijďte si osladit život do Kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé, a tak vám jistě bude chutnat, i pokud si ve tmě nedopatřením osladíte kávu o trochu víc. Bez výčitek si můžete dopřát i několik kopečků výtečné světluščí zmrzliny,“ láká k návštěvě kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který v rámci sbírky Světluška projekt Kavárna POTMĚ organizuje.  

Pozvání Světlušky na slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 5. června přijala herečka Jana Stryková, cellistka a modelka Terezie Kovalová a herci Václav Neužil s Petrem Stachem. 

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00–21.00 hodin, s pauzou od 15.00–16.00 hodin. Vstupné činí 140 Kč, v ceně je kromě netradičního zážitku již zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit. 

Doprovodný program Kavárny POTMĚ
•    5. 6. 2017 slavnostní zahájení na náměstí Republiky ve 12.30 – vystoupení nevidomých hudebníků Blanky Janečkové, Aleny Terezie Vítek a Radka Žaluda
•    9. 6. 2017 od 16 hod. vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka - relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě
•    Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
•    Středeční (7.,14.,21.6.)ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík 
•    22. 6. 2016 KONEC v 16.00 hodin

O projektu Kavárna POTMĚ  

Kavárna POTMĚ je jedinečným místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží a připraví vám kávu nebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím, a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout. Kavárna POTMĚ funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí.  Šestým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou. 

Nadační fond Českého...
Tel:
náměstí Republiky
Praha 1
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: