Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
března

7. přehlídka českých ciderů

MeetFactory

zpět na výpis akcí
 

Největší tuzemská přehlídka ciderů od profesionálů i domácích kvasičů. Jablečný perlivý nápoj od více než 40 malovýrobců.

Datum:09. 03. 17
Cena:300 Kč
Čas:19:00 - 23:59
Kategorie: gastro|festivaly

Jak má chutnat správný cider? Zkuste na to přijít 9. března v MeetFactory na pražském Smíchově. Od 19:00 večer tu více než 40 českých amatérských i profesionálních malovýrobců představí čerstvé i archivní vzorky jablečného perlivého nápoje. Ten se v Česku v posledních letech pije čím dál víc. Organizováním přehlídky ciderů ukazuje pořadatel Ondra Kopička z Winepunk, že poctivý cider může okusit každý.
 
Začalo to omylem
Na akci se nezřídka objevují i amatérští výrobci cideru „Často i takoví, kterým začne jablečný mošt kvasit omylem a nakonec z něho vyrobí demižon cideru, o který se chtějí podělit,“ popisuje Ondra Kopička nejen vystavovatele, ale také podstatu cideru, který se z kvašeného moštu vyrábí. „Každoročně se pak na přehlídce objeví také deset až dvacet profesionálních producentů, což odráží i stoupající výskyt cideru na českém trhu,“ komentuje dál Ondra Kopička. Dočkáme se tedy stavu jako v Anglii, kdy na třech pípách je pivo a na dalších třech různé druhy cideru?

MeetFactory
Tel:
Ke Sklárně 15
Praha 5, 150 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Přinášíme vám tipy na 13 dalších míst v Praze a okolí, kam se můžete společně vypravit za okřídlenými, ozubenými, čtyřnohými nebo třeba chlupatými tvory.

Doporučujeme vyzkoušet: