Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
22
listopadu

Czech Press Photo

Czech Photo Centre

zpět na výpis akcí
 
Tip

Výstava Czech Press Photo 2016 představí vítězné snímky a videa  prestižní soutěže.

Začátek:22. 11. 16
Konec:31. 01. 17
Cena:120 Kč
Čas:10:00 - 19:00
Kategorie: kultura|galerie

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 22. ročníku soutěže Czech Press Photo odstartuje v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice v úterý 22. listopadu. Celkově výstava představí 460 fotografií a videí od 100 autorů.
 
Návštěvníci výstavy Czech Press Photo 2016 budou moci vidět nejen fotografii vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a konečně i vybrané neoceněné fotografie. Vedle tradičních kategorií, jako jsou například Aktualita a reportáž, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví, byly letos hodnoceny navíc kategorie nové: Problémy dnešní doby a Lifestyle.

„K nejsilnějším tematům letošního ročníku patří nejenom utečenecká krize, ale třeba i válka v Sýrii, protesty proti návštěvě čínského prezidenta, Paříž po loňském teroristickém útoku či rušení dolů v severních Čechách. Oproti minulým ročníkům jsme však dali tentokrát větší prostor pozitivněji laděným snímkům, protože život není jen o dramatických či jinak vyhrocených událostech. Nechybí proto ani snímek našeho olympijského hrdiny Lukáše Krpálka, série fotografií ze zájezdu Divadla Járy Cimrmana, trio zpěvaček Sestry Ježkovy, které žijí jen swingem či úchvatné fotografie naší i exotické přírody,“ popisuje aktuální expozici Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo.

Nedílnou součástí výstavy jsou video příspěvky, které měly letos v soutěži hned tři samostatné kategorie: Aktualita a reportáž, Feature a nově navíc Investigation.
Mezi autory, kteří se na výstavě představují, jsou domácí i slovenští fotografové. Patří mezi ně například Jan Zátorský z vydavatelství Mafra či Filip Singer (EPA), kteří získali cenu „Fotografie roku“ v předchozích letech. K dalším autorům, kteří na Staroměstské radnici nebudou chybět, patří Martin Frouz z Univerzity Karlovy. Ten si vloni odnesl umístění v kategorii Grant Prahy. Mezi autory video kategorií měl tentokrát nejvíce nominací volný kameraman Tomáš Rafa, jenž proto také zcela ovládl sekci Aktualita a reportáž se svými příspěvky k tématu uprchlické krize.

O tom, že je letošní ročník výstavy ještě reprezentativnější, než tomu bylo vloni, svědčí celkový počet prací přihlášených do soutěže Czech Press Photo. V loňském ročníku mezinárodní porota vybírala z necelých 4 tisíc přihlášených a letos to bylo již téměř 6 tisíc prací. V průběhu letošního roku výstavy budou moci návštěvníci na místě hlasovat jak o nejlepší fotografii, tak nejlepší video.
Expozice Czech Press Photo 2016 na Staroměstské radnici potrvá do 30. ledna 2017.

Otevřena bude každý den od 10.00 do 19.00 hodin. Základní vstupné činí 120 Kč a zlevněné 60 korun. V loňském roce expozici každý den navštívilo v průměru téměř 450 návštěvníků. 

Staroměstská radnice
Tel: 227 355 211
Staroměstské nám. 1/3
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: