Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Czech Photo Centre

Praha 5, Seydlerova 4, 15800

zpět na výpis
 
Czech Photo Centre

Nové multižánrové centrum Czech Photo Centre.

Telefon:608 875 556
Kategorie: kultura|galerie

Dvanáctimetrová socha Davida Černého Trifot se postupně stává součástí venkovních prostor nového multižánrového centra Czech Photo Centre, které se veřejnosti otevře již 14. října. První výstavou moderní galerie bude kolekce fotografií Questions Without Answers a Smile od prestižní VII Photo Agency.

Již za měsíc bude zahájen provoz galerie Czech Photo Centre, kde se Pražané a další návštěvníci budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Na výstavní prostor, který zaujme dominantní plochu v celém projektu, plynule naváže restaurace, atelier, učebna, fotografický archiv snímků z historie Czech Press Phota, venkovní galerie a korzo s novou plastikou Davida Černého Trifot. Součástí činnosti centra bude rovněž organizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. „Cílem je vytvořit uměleckou zónu mimo střed města a přitom v těsné blízkosti stanice metra, kde na veřejném prostoru postavíme umělecká díla lidem do cesty a přimějeme je k zamyšlení,“ vysvětluje poslání centra Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo Centre.

Czech Photo Centre bude otevřené od pondělí do neděle, a to vždy od 11.00 do 19.00 hodin. Základní vstupné bude činit 50 Kč. Centrum je součástí projektu SMART, jehož investorem je společnost Trigema a.s.. Ta zajistila jeho výstavbu a je zároveň generálním partnerem centra.

Seydlerova 4
Praha 5, 15800
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Pokud vám je zima, vyrazte se ohřát. Sauna vás nejen zahřeje, ale zlepší i váš krevní oběh, postará se o detoxikaci organismu a získáte díky ní větší imunitu. A to se může hodit!

Doporučujeme vyzkoušet: