Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
10
prosince

Na den pod zem

Na den pod zem

zpět na výpis akcí
 

Akce zpřístupní na jeden den zdarma několik vybraných objektů, a dá tak možnost návštěvníkům objevit nevšední podzemní prostory.

Datum:10. 12. 16
Cena:Zdarma
Čas:00:00 - 00:00
Kategorie: poznání|památky

„Naše hlavní město se nepyšní pouze krásnou architekturou, ale i širokou škálou podzemních objektů, jako jsou atomové kryty, katakomby, tunely a historická sklepení. Tato místa jsou veřejnosti mnohdy těžko přístupná a některá dokonce neznámá. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro realizaci akce NA DEN POD ZEM,“ vysvětluje vedoucí projektu Anna Palánová. V rámci premiérového ročníku se uskuteční prohlídky s odbornými výklady, které návštěvníkům odhalí tajemství některých podzemních prostor Prahy. Součástí akce bude také bohatý doprovodný program.

V sobotu 10. prosince se veřejnosti otevře Národní památník hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Diváky přenese do atmosféry heydrichiády a seznámí je s emotivním příběhem parašutistů Josefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří se v kryptě kostela schovávali. Dalším zpřístupněným objektem bude protiatomový kryt Parukářka, kde proběhnou komentované prohlídky muzea Studené války. „Jedinečnými podzemními prostory disponuje také Národní divadlo, ve kterých se návštěvníci budou moct projít pod nejslavnějším pódiem v Česku vůbec poprvé,“ dodává Palánová. Do projektu se zapojila rovněž druhá scéna Národního divadla, tedy Stavovské divadlo, které divákům poodkryje své běžně nepřístupné tajemné podzemí. 
Pátým objektem se stane kostel Panny Marie Vítězné, v němž našli svůj poslední odpočinek například karmelitánští mniši. Program v podzemních kryptách poskytne mimo jiné pohled na tři prosklené rakve se zachovalými lidskými pozůstatky.

Vzhledem k omezené kapacitě bude možné objekty navštívit po online rezervaci, která bude spuštěna na webových stránkách akce. Každý přihlášený návštěvník obdrží email s potvrzením registrace.

 Premiérový ročník NA DEN POD ZEM pořádají studenti oboru Arts Management a vstup je zcela zdarma.

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: