Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
06
listopadu

Mezipatra 2014

MQFF Mezipatra

zpět na výpis akcí
 

Queer filmový festival.

Začátek:06. 11. 14
Konec:13. 11. 14
Čas:20:00 - 23:00
Kategorie: kultura|kina

CO? Kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy s mezinárodní soutěží + výstavy, odborné přednášky, workshopy, diskuze a parties + 110 000 hetero i homo diváků a divaček v 10 městech ČR.

CO JE QUEER? Do pojmu queer se vejdou všichni, komu jsou tradiční genderové kategorie těsné bez ohledu na sexuální orientaci nebo pohlavní identitu, se kterou se narodili. Queer osvobozuje od tradičního vnímání sexuálních a genderových identit založených na neměnných kategoriích muž / žena, heterosexuální / homosexuální.

PROČ? Smyslem festivalu je představit co nejširšímu a z hlediska sexuální orientace smíšenému publiku kvalitní díla světové kinematografie. Festival upozorňuje na neoddělitelnost intimního a společenského, jednotlivce a společnosti a nabízí vyvážené zobrazení postav, které jsou v mainstreamové kultuře a médiích obvykle plné stereotypů a klišé.

KDO? Festival Mezipatra pořádají občanská sdružení Mezipatra a STUD Brno.

KDE? V Praze, Brně a formou festivalových ozvěny pak v dalších městech, např. Ostravě, Olomouci, Plzni, Pardubicích nebo Českých Budějovicích.

Přijďte zažít nová nejlepší Mezipatra v historii Mezipater. Od 6. listopadu v pražských kinech Světozor, Lucerna i na dalších místech. Oslavte kulatý 15. ročník největší, nejpříjemnější a nejpřátelštější filmové akce pražského podzimu. Mezi 73 filmy s queer tematikou objevíte žhavé oscarové kandidáty, mrazivé dokumenty i Xaviera Dolana. Na stylových party najdete nové přátele, inspiraci i Madonnu. Filmy, zábava, hudba, přednášky, to vše Dokud nás smrt nerozdělí. Nebo do 13. listopadu.

 

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Sbalte si svačinu do batůžku a jděte na čerstvý vzduch. Nechte se inspirovat místy v metropoli a okolí, která máme rádi v redakci CityBee.cz.

Doporučujeme vyzkoušet: