Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
23
března

Den otevřených dveří

Český hydrometeorologický ústav

zpět na výpis akcí
 

Téma Voda v krajině. Chystáme spoustu zajímavostí, doprovodných programů, praktických ukázek měření, ale i dalších atrakcí.

Datum:23. 03. 24
Čas:09:00 - 14:00
Kategorie: poznání|po praze, ostatní

Pro návštěvníky chystáme spoustu zajímavostí, doprovodných programů, praktických ukázek měření, ale i dalších atrakcí – ty budou nejen o vodě, ale i o počasí, klimatu a ovzduší. Děti si užijí zábavu v tvůrčích dílničkách a při interaktivních hrách na stáncích hydrologie, meteorologie a kvality ovzduší.
A to samozřejmě není vše. Naši odborníci si s návštěvníky rádi popovídají o všem, co je zajímá. Třeba o suchu, kvalitě vody nebo sledování povrchových a podzemních vod. Nejvíce atrakcí naleznou milovníci vody na Oddechové loučce u Vltavy v Komořanech - přímo na Vltavě si mohou sami vyzkoušet např. měření pomocí speciálního člunu nebo ukázku měření jakosti vody.

Letošní ročník je zaměřený na hydrologii, a tak se můžete dovědět například:

- Co se děje v krajině s vodou, která u nás naprší
- Kam a kudy odtéká, kde se zadržuje a jak se počítá hydrologická předpověď
- Jak funguje koloběh vody v přírodě
- Praktické ukázky měření vodní hodnoty sněhu a další

Den otevřených dveří nabídne praktické ukázky měření kvality ovzduší a samozřejmě nebudou chybět ani zajímavá data. S informacemi od našich biometeorologů se zase můžete dobře připravit na pylovou sezónu nebo třeba na tu houbařskou.

Český hydrometeorolo...
Tel: 244031111
Na Šabatce 2050/17
Praha - Komořany, 143 06
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: