Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
 

Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost a hrát si.

Datum:17. 03. 24
Cena:od 100 Kč
Čas:16:00 - 17:00
Kategorie: pro děti|Divadlo, Hry, Zábava, Kreativita

Co všechno může představovat krabice? A co teprve když jich je víc, jsou různě velké nebo v nich někdo bydlí? Jak je můžeme zabydlet my? Přemístit, poslat, přeskočit, posunout, přestavět nebo oběhnout? Jak prožíváme překvapení? Jsme zvědaví? Umíme odhadnout co nebo kdo je uvnitř krabice? Jak zní? Jak je těžká? Můžeme jí něco svěřit? Vím odkud krabice přicestovala a jak dlouhou cestu urazila? A kam patří?

Představení v sobě propojuje tanec, živou hudbu, performanci, prvky improvizace i technologie. Seznamuje děti s uvažováním o prostoru a architektuře, o fyzikálních zákonech, přepravě a cestování krabic, ale i důležitosti přání a snů.

"Zkušená autorka dětských představení, Mirka Eliášová, přinesla novou interaktivní hru, která volně navazuje na její předchozí kus Svět z papíru. Tentokrát není v hlavní roli samotný papír, ale papírové krabice.

Je pravda, že tato rekvizita ještě ve spojení s videoprojekcí poskytuje autorce skvělý nástroj pro vytváření rozličných míst. Děti se tak ocitají ve snovém architektonickém světě, mají možnost stavět vysoké domy, hrát si mezi nimi na schovávanou, jít na procházku, vnímat prostor kolem sebe a třeba i postavené stavby zbořit a postavit jiné. (...)

Témata s papírem Mirce Eliášové velmi sedí, inspirují ji k nazírání věcí jinýma očima a dávají jí možnost skvělého partnera pro tanečníky.
Rodiče, pozor, objevila se další dobrá zábava pro nadcházející ospalé a šedivé měsíce. Krabice… " 
(Lucie Štádlerová, Taneční aktuality)

Ponec - divadlo pro ...
Tel: +420 222 721 531
Husitská 24A/899
Praha 3, 130 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: