Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
09
října

Festival otevřených dílen

Městská knihovna v Praze

zpět na výpis akcí
 

Zlaté české ručičky… Platí to ještě vůbec? My věříme, že ano. Ale kde se to mají ty dnešní městské děti naučit? No třeba u nás!

Datum:09. 10. 21
Cena:Zdarma
Čas:13:00 - 18:00
Kategorie: zábava| poznání| pro děti|

Zlaté české ručičky… Platí to ještě vůbec? My věříme, že ano. Ale kde se to mají ty dnešní městské děti naučit? No třeba v jedné z mnoha pražských otevřených dílen. Že o žádné nevíte? Tak přijďte v sobotu 9. 10. 2021 na smíchovskou náplavku.

Na druhém ročníku Festivalu otevřených dílen se představí 13 dílen a iniciativ, které nabízejí každému šanci se něco naučit, nebo pracovat na svém projektu. Knihvazačství, 3D tisk, vyřezávání, šití, vrtání, mozaika nebo třeba smaltování. Nepůjde ale o žádnou výstavu, všechno si budete moc vyzkoušet vlastníma rukama. Když vás to či ono nadchne, rovnou budete vědět, ve které z dílen se naučíte víc. Přijďte s celou rodinou (nebo klidně sami) a užijte si pohodové kreativní odpoledne na náplavce.

Na které dílny se můžete těšit?

- 3D tisk s pomocí robotické ruky předvede makerspace Průšalab z Holešovic- Cirkulární dílna z Kampusu Hybernská na Novém městě vás naučí správně vrtat do různých typů stěn a zapouštět hmoždinky

- s knihařskou dílnou Reformát z Letné si vyrobíte sešit z materiálu, co by se jinak vyhodil do tajů tvorby mozaiky proniknete s dílnou Bulmex z Vršovic

- u stánku malostranské smaltovací dílny Smalterie se dozvíte vše o smaltování

- s DIY kavárnou DÍLNA si vyzkoušíte vyřezávání

- jak se starat o své kolo vám poví svépomocná komunitní cyklodílna Bike Kitchen ze Štvanice

- s pražskou pobočkou Člověka v tísni se vaše děti se proběhnou po kutilské opičí dráze

- své aktivity představí organizátor Maker Fair(ů) po celé republice iniciativa Make Mor

- představí se i kreativní centra organizátora akce – Městské knihovnyv Praze: makerspace Suterén předvede hry vyrobené na 3D tiskárně a pozadu nezůstanou ani šicí dílna Atelier (pobočka Jezerka) a cowork Dílna (Ústřední knihovna)

A samozřejmě nebude chybět sousedská dílna Knihovny DOK16, která si tuto akci vysnila a zorganizovala.

 

Městská knihovna v P...
Tel: 222 113 555
Smíchovská náplavka
Praha 5, 15000
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: