Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
06
března

Volným pádem - online projekce

CityBee podporuje

zpět na výpis akcí
 

Divadlo Mír uvádí na své platformě MirPlay.cz celovečerní film Volným pádem, který napsal a režíroval herec a umělecký šéf divadla Štěpán Kozub.

Začátek:06. 03. 21
Konec:30. 04. 21
Cena:od 90 Kč
Čas:00:00 - 23:59
Kategorie: kultura|kina

Film původně mířil do klasických kin, vzhledem k situaci ale bude zatím dostupný výhradně na digitálním jevišti MirPlay.cz. To si za necelé tři měsíce dokázalo v online prostoru vybudovat poměrně silnou diváckou základnu, která umožňuje Divadlu Mír nadále tvořit nový videoobsah a zároveň alespoň částečně sanovat finanční ztráty způsobené koronakrizí. Hlavní postavy ve filmu Volným pádem ztvární Robin Ferro, Albert Čuba, Vladimír Polák a mnoho dalších ostravských herců, kterým nabízí divadlo v době koronakrize herecké příležitosti prostřednictvím své audiovizuální tvorby.

Film napsal a režíroval ostravský herec a umělecký šéf Divadla Mír Štěpán Kozub, který do scénáře otiskl mnoho vlastních životních zážitků a nespokojenost s tím, jak spolu mnohdy lidé (ne)komunikují. „Je tam spousta momentů, které jsem vykradl ze svého života, ať už z dětství, z puberty, nebo ze současnosti. Možná až z padesáti procent film vychází z mých vlastních zkušeností, nebo ze zkušeností přátel a rodiny. Moje maminka například pracuje v podobném obchodním centru jako Michal, měl jsem tedy možnost od ní nasát, co se v takovém prostředí běžně odehrává,“ přibližuje Štěpán Kozub, který si ve filmu sám zahraje malou, přesto zapamatovatelnou roli. Scénář k filmu přitom Kozubovi trval poměrně krátkou dobu. „Zpočátku jsem myslel, že píšu černou komedii. Když ale film začal reálně vznikat, došlo mi, že je to čistá tragikomedie,“ vysvětluje Kozub, jenž si mimo jiné pochvaloval také spolupráci se svým hereckým kolegou a kamarádem Robinem Ferrem, který hlavní postavě vytvořil přesvědčivou tragikomickou polohu. Divadlo Mír je již známé tím, že i v době koronakrize a zavřených divadel neustále dává příležitost a práci hercům prostřednictvím své audiovizuální tvorby. Vedle mírových herců se tak ve filmu objeví i další umělci z ostatních ostravských divadel, jako jsou například Vladislav Georgiev, Lada Bělašková, Zuzana Truplová, Jiří Sedláček, Alena Sasínová-Polarczyk, Pavla Gajdošíková, Markéta Haroková, Yvona Stolařová a další. Hudbu k filmu vytvořil herec Divadla Mír a hudebník Michal Sedláček

Mapa po Praze

Tato akce má více míst konání po Praze

INZERCE

[reklama_square/200X200-A.jpg]

Další akce pořadatele:

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: