Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
12
září

Pražský železniční den 2020

Masarykovo nádraží

zpět na výpis akcí
 

I letos chystáme pro fanoušky malých i velkých mašinek již tradiční Pražský železniční den!

Datum:12. 09. 20
Čas:09:00 - 17:00
Kategorie: poznání|památky pro děti|

Ten se uskuteční v sobotu 12. září, tentokrát na Masarykově nádraží. A budeme mít co oslavovat. Akce se koná při příležitosti 175 let pražského Masarykova nádraží, vzniku Olomoucko-pražské dráhy a 170 let Negrelliho viaduktu.

Těšit se můžete na jízdy parního vlaku, historického motorového vozu, jednotky InterPanter či soupravy vozů Bpjo a elektrické lokomotivy. Jízdy jsou plánovány po pražských tratích a do okolí Prahy, především pak do Úval, Roztok u Prahy a po Negrelliho viaduktu.

Chybět nebudou jízdy historickou tramvají po centru metropole či nostalgická autobusová linka, jež propojí Masarykovo nádraží s nádražím v Bubnech či Národním technickým muzeem v prostorách nejstaršího nádraží v Praze – v památkově chráněných objektech bývalých dílen Masarykova nádraží. Zde se připravuje velký expoziční projekt, kterým je Muzeum železnice a elektrotechniky.

Masarykovo nádraží
Tel:
Havlíčkova ulice
Praha 1
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet: