Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Přístav 18600

Praha, Za Karlínským přístavem, 18600

zpět na výpis
Tip
 
Přístav 18600

Životní prostor.

Telefon:602 306 123
Kategorie: kultura|zábava|

Přístav 18600 vytváří ve městě další kulturní bod, místo pod širým nebem, kde lze trávit volný čas. Nevyužitý a neudržovaný pozemek na břehu Vltavy v místech bývalé vlakové zastávky "Karlín - přístav", postupně vybavujeme zázemím pro pořádání kulturních akcí a aktivní i pasivní odpočinek. Karlínu tak nabízíme další zelenou plochu a připojujeme dříve přístavní čtvrť opět k řece. 
Bar MAJÁK
Během sezony (cca konec dubna až konec září) je v Přístavu otevřen venkovní bar, ve kterém se můžete občerstvit. Bar je vestavěn do lodního kontejneru, otevírá každý den v 12 hodin a zavírá v 23 hodin. V baru nabízíme jedinečné Karlínské pivo Křižík 11°, domácí i lahvové limonády, kávu a mnoho dalšího. Jméno MAJÁK získal díky našemu největšímu podporovateli kampaně na HitHit Josefu Syslovi. Místo aby ho pojmenoval po sobě, jak jsme nabízeli, nechal o jménu hlasovat návštěvníky Přístavu na facebooku. Respect!

Pracovna v parku
V sezoně 2016 se k naší velké radosti do Přístavu přesunul skvělý projekt Pracovna v parku. A k naší další radosti tu zůstává i v sezoně 2017. Přístav je vybaven vlastním WiFi, ale pracovna je jen jedna, a proto jsme jí vyčlenili místo trochu stranou okolního ruchu, přímo nad řekou. Využijte naší kancelář pod širým nebem.

Křižník, ponorka, maják
V roce 2015 vznikly v Přístavu tři skulptury, jejichž autorem je architekt Josef Kubát. Stavby z betonových skruží vypadají jako plavidla, která uvízla v písku na mělčině. Připomínají, že historie Karlína je nerozlučně spjata s lodní dopravou – a jsou tak bytelné, že unesou i neustálou přítomnost dětí, které je přirozeně vzaly za vlastní.

Ztracený nábytek
Ztracený nábytek přinesli do Přístavu 18600 architekti Pavel Nový a Vít Svoboda z 0.5 studio.

Koncept stojí na jednoduchém výrobním postupu: Místo složitého šalování vykopat v zemi díru ve tvaru stolu či lavice, vyarmovat, nalít beton, vyčkat – a po ztvrdnutí vyzvednout stůl ze země. Na výrobě stolů se podíleli nejen sami architekti, ale také řada lidí, kteří se ozvali na naši výzvu a přišli nám se stavbou pomoci.

Pec na 20 chlebů
Když po sezoně 2015 hledala holešovická Prazelenina nové působiště, musela někam přesunout pec, v níž místní kultivátoři kvásku pravidelně pekli svůj chléb. Deset tun betonu se z rozhodnutí prazeleniňanů přesunulo přes řeku do Přístavu, kde od té doby slouží k občasnému pečení chleba a příležitostnému pečení či ohřívání jiných pokrmů.

Ovoce v Přístavu
Díky podpoře několika hithiťanů jsme obohatili přírodu v Přístavu o 6 ovocných stromů (hrušně, švestky, jabloně) a několik rybízových a angreštových keřů. Chvíli to potrvá, ale za pár let bude díky tomu možné si něco v létě utrhnout ze stromu a rovnou sníst.

Za Karlínským přístavem
Praha, 18600
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Navzdory koronakrizi začaly na jaře v Praze fungovat téměř dvě desítky nových podniků. Tady je 18 nováčků, včetně unikátních konceptů jako je podnik zaměřený pouze na plněné knedlíky, muzeum slivovice nebo galerie na veřejných záchodech.

Doporučujeme vyzkoušet: